Vypnout reklamy

8 praktických aplikací na cestování

Vydáno dne: 23.11.2020

Praktické cestovatelské aplikace, které vám určitě pomohou v případě, kdy plánujete nějaký ten výlet a chcete, aby vše mělo hladký průběh.

Více informací o telefonu, her nebo aplikacích:

Díky technickému pokroku se cestování v posledních letech hodně změnilo. Základní součástí výbavy každého cestovatelského telefonu jsou neodmyslytelně různé mapové aplikace nebo Tripadvisor. Jenže aplikací, které mohou být na cestách více než dobrým pomocníkem je mnohem víc. 

Jedna věc je perfektně naplánovat trip a druhá zajistit jeho hladký průběh. K obojímu vám pomůže náš výběr mobilních aplikací, se kterými se ve světě neztratíte. V přehledu vynecháme ty notoricky známé a budeme se věnovat těm méně obvyklým.

Hopper

Na trhu je dnes spousta letenkových aplikací, kdo by neznal starý dobrý Skyscanner. Jenže autoři Hopperu šli mnohem dál a do vyhledávání levných letenek i ubytování zapojili predikce. Algoritmus vám nyní doporučí, zda hned vytáhnout peněženku nebo s nákupem raději ještě počkat. Jakmile cena klesne, upozorní vás notifikace.

PackPoint

Do aplikace nejprve zadáte informace o cestě jako například destinaci, aktivity, pohlaví, důvod cesty a další filtry. Algoritmus vám poté vygeneruje ideální seznam věcí, které zabalit. Vy samozřejmě máte možnost přidávat i odebírat jednotlivé položky i počet věcí. Před každou cestou je důležité vzít s sebou jen ty věci, které jsou opravdu důležité. Zjistěte jak cestovat nalehko.

WiFi Map
Pokud si z nějakého důvodu nemůžete nebo nechcete koupit místní SIM kartu a zrovna není v okolí Starbucks nebo McDonald’s, nezbývá než zkusit štěstí s WiFi. A právě pro tento případ je tu aplikace WiFi Map, která v okolí najde možnosti připojení i s přístupovými údaji. 

Trail wallet

Děsíte se okamžiku, kdy vám během cestování dojdou finanční prostředky? S Trail wallet můžete zůstat v klidu. Aplikace slouží jako zápisník útrat a máte tak detailní přehled nad rozpočtem. Nepřímo tak můžete dokonce zbytečné výdaje ušetřit. 

Time Shifter

Zvládnout 13-hodinový let do Taipei a být skoro jako rybička pomůže Time Shifter. Aplikace vám poradí jak si v cílové destinaci naplánovat aktivity a spánek podle vašeho věku, pohlaví, denních zvyklostí a dalších kritérií.

Mayday safety

S touto aplikací bude vaše cestování ještě o trochu bezpečnější. Na prvním místě je vždy důkladný průzkum informací o místě, kam se chystáte. Aplikace MayDay Safety je však další pojistkou. Pokud se dostanete do potíží, stačí 3x stisknout červené tlačítko MayDay a aplikace ihned pošle vašim přátelům nebo rodině informaci, že jste v nouzi i s aktuální polohou.

Seatguru
Určitě se vám někdy stalo, že jste si v letadle omylem koupili místo s výhledem do stěny, dělili se o prostor na nohy s krabicí zábavního systému nebo se marně snažili sklopit nesklopitelnou sedačku. S aplikací Seatguru budete přesně vědět, jaká místa jsou v letadlech nejlepší a kterým se naopak vyhnout.

Flush
Tato aplikace funguje podobně jako WiFi Finder s tím rozdílem, že zde nehledáte síť, ale záchod. Pokud vás ve městě přepadne náhlá potřeba, aplikace podle polohy doporučí nejbližší toaletu. Navíc máte přehled o tom, které toalety jsou zpoplatněné a které zdarma. 

Buroň Tomáš