Vypnout reklamy

Asus PixelMaster aplikace kamery dostala funkci Google Lens

Vydáno dne: 16.6.2018

Už i Asus implementoval do své aplikace skvělou funkci Google Lens, která dokáže rozpoznávat objekty, vyhledávat je na internetu. Pokud hledáte třeba něco o daném objektu, tak stačí namířit a vyhledat na Google. Tato funkce je daná jako firmware aktualizace pro kompatibilní Asus ZenFone 5 zařízení. Do budoucna bude tato funkce přímo na Google Play […]

Více informací o telefonu, her nebo aplikacích:

Už i Asus implementoval do své aplikace skvělou funkci Google Lens, která dokáže rozpoznávat objekty, vyhledávat je na internetu. Pokud hledáte třeba něco o daném objektu, tak stačí namířit a vyhledat na Google.

Tato funkce je daná jako firmware aktualizace pro kompatibilní Asus ZenFone 5 zařízení. Do budoucna bude tato funkce přímo na Google Play Store pro aplikaci PixelMaster.

Google Lens funguje tak, že vyfotíte daný objekt a Google díky svému strojovému učení najde relevantní výsledky. Ve zkratce to je něco jako alternativní realita, avšak nejedná se o žádnou hru. Algoritmus jednoduše přebere scénu a následně využije daný objekt a fotku k vyhledávání třeba v obchodech nebo kdekoliv jinde.

Asus je třetím výrobcem, který tuto funkci implementoval. Sony to již také udělala u Xperia XZ2 a XZ2 Compact a předtím ještě Motorola. Google sám slíbil, že přes 10 Android výrobců bude mít tuto funkci v telefonu a to během několika měsíců. Očekáváme, že se další připojí.

Buroň Tomáš