Vypnout reklamy

Technologie HDR konečně zamíří i na telefony Android Go

Vydáno dne: 30.4.2020

Technologie HDR míří po dlouhé době i do telefonu Android Go. Tato funkce nemohla být ve slabších telefonech k dispozici, jelikož se zpracování provádí v telefonu a využívá se k tomu výkon procesoru.

Více informací o telefonu, her nebo aplikacích:

Android Go jsou telefony, které mají povětšinou základní vybavení a tím pádem i pomalý procesor. Dlouho právě nešla technologie HDR do těchto telefonu dát.

Nicméně Google přichází s možností, jak HDR do telefonu Android Go vložit a to i přesto, že mají slabé procesory na zpracování. Společnost už uvedla na tyto telefon aplikaci Camera Go, kde je například portrétový mód a překládání pro telefon Android Go.

HDR funkce do Android Go telefonu
HDR funkce do Android Go telefonu

Nicméně vypadá to na další funkci a to je HDR. Podle serveru XDA Developers byl skrytý kód uvnitř aplikace. Funkce byla skrytá a obsahovala možnosti zapnout, automaticky, vypnout.

Co je to HDR?

HDR je vysoký dynamický rozsah. Funkce zlepšuje kontrast a detaily na fotografiích. Využívá k tomu několik fotek, které následně zpracuje do jedné. K tomu, aby vše proběhlo hladce, tak funkce potřebuje výkon, jelikož se vše provádí za pomocí algoritmů v telefonu.

Buroň Tomáš

Populární příspěvky

 • Hra na mobil Roof Rails
  Skvělá hra, ve které budete muset skákat přes jednotlivé střechy se svým hrdinou a dostat se na samotný konec.
 • HMD CEO Nokia 5.4 má stále výřez ve tvaru kapky
  Nokia 5.4 má stále výřez pro selfie kameru ve tvaru kapky. Změnil se však čip, který je silnější a velikosti paměti...
 • Honor V40 5G oficiálně
  Honor V40 5G oficiálně představen. Nabízí barevnou kombinaci černá, stříbrná a růžová. Zároveň se však neví, jak se bude...
 • Hra na mobil Kakapo Run
  Jedná se o android hru, ve které budete muset proběhnout a sebrat veškeré věci v cestě. Probíháte s opeřencem městy na N...
 • Aplikace na mobil Duolingo
  Jedná se o skvělou aplikaci, která vám pomůže s učením dalšího jazyka nebo se zdokonalovat. Skvělá aplikace se spoustou...