Vypnout reklamy

#1 Jak funguje GPS?

Dnes zjístite, jak funguje GPS. Proč se při zapnutí GPS stane právě to, že vaší lokaci neudá přesně? Proč je GPS signál horší v budovách a venku nikoliv? To se dozvíte ve videu. GPS byl veřejně přístupný v roce 2000. Tento systém byl dostupný od roku 1973 pouze Air Force. Satelity mají ráno i večer […]

Jak funguje GPS, Android, Androiduj.cz

Dnes zjístite, jak funguje GPS. Proč se při zapnutí GPS stane právě to, že vaší lokaci neudá přesně? Proč je GPS signál horší v budovách a venku nikoliv? To se dozvíte ve videu.

GPS byl veřejně přístupný v roce 2000. Tento systém byl dostupný od roku 1973 pouze Air Force. Satelity mají ráno i večer přímý výhled na vaší osobu. Pokud jste tedy venku, tak máte nejlepší signál. Na mobilních telefonech funguje GPS většinou i uvnitř budov, ale starší telefony s GPS tohle nezvládají.

GPS modul získá informaci ze tři satelitů na oběžné dráze a vzdálenost mezi vámi a těmito satelity. Většinou všechno funguje na základě času. Pokud jeden ze satelitů by měl nastaven špatný čas, tak ukáže špatnou pozici.

Proto mají satelity atomové hodiny, které jsou přesné má miliardy sekund.

Třeba akciové trhy využívají atomové hodiny GPS, protože byť jen jedna sekunda může změnit to, že ztratí miliardy dolarů. Tak stejně fungují i bankomaty. Opět se řídí podle GPS atomových hodin.