Vypnout reklamy

14nm Kirin 710A je vyroben firmou SMIC a nikoliv TSMC

Vydáno dne: 30.5.2020

Kirin 710A bude k dispozici na 14nm výrobním procesu a bude vyroben u SMIC a nikoliv u TSMC. Čip patří do telefonu středních tříd.

TSMC je největším výrobcem čipů na světě. Dávají tady své návrhy firmy jako Apple, Huawei, Qualcomm. TSMC se nachází v Thajsku. Nicméně minulý měsíc se psalo o tom, že Huawei bude přesouvat část své výroby do SMIC.

Huawei tímto způsobem chce zabezpečit své podnikání, protože Donald Trump slídil okolo TSMC a hledal způsoby, jak firmě Huawei zakázat, aby tam mohla vyrábět.

Nicméně firma SMIC nemá takové technologie, jako TSMC a nedokáže vyrábět již na 5nm čipů, které se objevují tento rok. Nicméně 5nm čip si firma Huawei nechá pro svůj vlajkový telefon Mate 40 a firma SMIC se bude starat o čipy, které budou patřit do základních mobilních telefonu. Čipy jsou postavené na 14nm výrobním procesu.

Huawei tak stále potřebuje TSMC pro své high-end čipy a pravděpodobně prvním 5nm čipem je Kirin 1000 a příští rok Kirin 1100.

Kirin 710A

Huawei však přesunul výrobu Kirin 710, které patří do středních tříd telefonu a to z TSMC do SMIC. Ve SMIC se bude vyrábět jako Kirin 710A a věří, že tímto získají 100% práva na svůj čip.

Všichni zaměstnanci ve SMIC obdrželi Honor Play 4T jako poděkování.

Buroň Tomáš
Tágy: