15.2% Android M na telefonech Android

Máme tady další nárůst instalací Android M od minulého měsíce. Google eviduje 15.2% všech Android telefónu, že mají nainstalovaný nový systém Android M. Již brzy se však na trh dostane Android N 7.0. Jediné dvě verze zažily vzestup. A tím je Android 5.1 Lolipop a 6.0 Marshmallow. Android 5.1 zvýšil o 0,6% a je teď […]

Máme tady další nárůst instalací Android M od minulého měsíce. Google eviduje 15.2% všech Android telefónu, že mají nainstalovaný nový systém Android M. Již brzy se však na trh dostane Android N 7.0.

Jediné dvě verze zažily vzestup. A tím je Android 5.1 Lolipop a 6.0 Marshmallow. Android 5.1 zvýšil o 0,6% a je teď na 21.4% všech aktivních android telefonech. Marshmallow zvýšil o 1.9% a je teď na 15.2% aktivních telefonech.

15.2% Android M

15.2% Android M

Největší podíl však zastává Android KitKat 29.2%. Jsou to lidé, kteří mají starší mobilní telefony, protože právě ony nemohou získat aktualizaci Android 5, což je velká škoda.

Grafi Android telefonu systém

Grafi Android telefonu systém

Výrobci telefonu aktualizují většinou jen své TOP zařízení a na své starší docela zapomínají. Samozřejmě by to bylo pro ně velmi nákladné, tak proto to nedělají.