5 skvělých inovací v chytrých telefonech za 5 let

Každý výrobce chytrých telefonu se snaží být v něčem lepší. Každý telefon musí být unikátní, ale nejde to vždy. Důvodem jsou omezené technologické možností, drahé součástky nebo samotný výrobce je zaměřen na jiný segment lidí, kteří takové inovace nepotřebují.

My se teď společně podíváme na pět inovací, které můžete dnes vídat v mobilních telefonech. Už se nejedná o technologie high-end telefónu, ale dostávají se i do mid-range mobilních telefonu. To  znamená, že jsou dostupné pro mnohem více lidí.

Skener otisků prstů a vylepšené zabezpečení

Skener otisků prstů NFC platby

Skener otisků prstů NFC platby

Prvně se tento skener objevil na iPhone 5S, ale v brzké době také na těch nejlepších telefonech se systémem android. V dnešní době má tento skener většina mobilních telefonu a je to perfektní zabezpečení pro NFC platby. V Česku se tyto platby stále nevyužívají, ale v USA figuruje Samsung Pay.

Samozřejmě tento skener otisků prstů zabezpečuje telefon. Což je mnohem lepší než zadávaní hesla. Stačí přiložit prst na skener a telefon se vám odemkne.

Rychlé a bezdrátové nabíjení

Qualcomm Quick Charge 3.0

Qualcomm Quick Charge 3.0

V mobilních telefonech jsou velké baterie, které se však díky velikosti LCD a výkonu, rychle vybíjejí. Proto bylo potřeba najít technologii, která by nabíjení urychlila. Toto nabíjení je dostupné u Samsung Galaxy S7 a poskytuje ho Qualcomm Quick Charge 3.0. Telefon nabijete alespoň do 50% za 30 minut.

Je zde také bezdrátové nabíjení. Některé Galaxy telefony již nepotřebují drátové nabíjení. Stačí si zakoupit bezdrátovou nabíječku a následně díky unikátnímu krytu dokážete telefon nabíjet bez připojení kabelu.

Bohužel takové nabíjení je zase pomalejší než je nabíjení kabelem.

Super vysoké rozlišení

Quad HD displej

Quad HD displej

V těchto dnech nemá Quad HD rozlišení pouze iPhone. Ikdyž iPhone 6S s rozlišením 750 x 1334 px se zdá byt pro spoustu lidí docela ostrý.

Galaxy S7, LG G5 a HTC 10 mají rozlišení 1440 x 2560 PX ( Quad HD) displej. Takto velké rozlišení potřebuje také silný hardware.

Fotoaparáty v mobilech: Optické stabilizace, 4K video, rychlé zaostření

Poslední roky se v mnohém zlepšily. Mají lepší sensor, lépe fotí v tmavém prostředí a mají optický stabilizátor, 4K video a také rychlé zaostření.

Optický stabilizátor byl prvně představen na Nokia telefonech, ale velice rychle si našel místo na Android telefonech. Většina high-end modelů ho má. Tato funkce dokáže mnohem ostřejší obrázky právě v nízkých světelných podmínkách.

Další věc je 4K video, které je sice velké, ale má opravdu skvělou ostrost a je mnohem více flexibilní v používání digitalního zoomu.

Rychle ostření přichází na Samsung Galaxy S7.

Zahnutý LCD displej

Galaxy S7 Edge, Galaxy S6 Edge

Galaxy S7 Edge, Galaxy S6 Edge

Nástup je docela pomalý. Prozatím ho má pouze Galaxy S6 Edge a Galaxy S7 Edge. Technologie nebyla nijak upravena a je stále stejná.