Vypnout reklamy

Nový 5G modem od firmy Huawei pod názvem Balong 5000 je o 50% větší, než modem od Qualcomm X50 5G. Zároveň je méně efektivní.

19.8.2019

5G modem od Huawei je větší a méně efektivní

IHS Markit udělala analýzu ohledně adopce 5G. 5G modemy jsou už v některých telefonech a firma se na to podívala. Po všech srovnání vyplývá, že 5G čip od Huawei je větší a méně efektivní. Zároveň je dražší než konkurenční 5G čipy.

Od doby Kirin 980, které mají své vlastní modemy v čipu pro 4G/3G/2G, tak Balong 5000 5G modem je dodáván externě a zabírá opravdu spoustu místa.

Disponovat dvěma modemy na jedné platformě je vysoce neefektivní i z pohledu využití energie. Čip Kirin 980 má totiž modem v čipu a tohle je ještě modem, který je mimo tento čip. Podle všeho je Balong 5000 o 50% větší, než Qualcomm X50 5G.

Zdroj

Buroň Tomáš

CEO Androiduj.cz at Androiduj.cz
O telefony Android se zajímám od prvopočátku. Nicméně jako první Android telefon jsem měl Samsung Galaxy S3. Od té doby jsem této značce zůstal věrný. Hodně mě zajímají různé veletrhy a konference jako jsou CES, MWC, Google I / O, IFA a spoustu dalších. Zaobírám se i tvorbou Android aplikací v Android Studio.
Umělá inteligence, VR, AR a další technologické vychytávky jsou v mém zájmu a rád o nich píší.