AirTagový noční můra s pronásledováním by se mohla brzy skončit, iOS 17.5 naznačuje nové anti-tracking funkce

Vloni se společnosti Google a Apple spojily, aby se vypořádaly s obavami spojenými s **nechtěným sledováním**, zejména v souvislosti s zařízeními jako jsou **AirTags**, které byly zneužívány k **stalkingu**. Nyní se…

AirTagový noční můra s pronásledováním by se mohla brzy skončit, iOS 17.5 naznačuje nové anti-tracking funkce

Vloni se společnosti Google a Apple spojily, aby se vypořádaly s obavami spojenými s **nechtěným sledováním**, zejména v souvislosti s zařízeními jako jsou **AirTags**, které byly zneužívány k **stalkingu**. Nyní se zdá, že Apple se chystá uvedení těchto nových **proti-stalkingových funkcí** s aktualizací iOS 17.5.

**AirTags** jsou malá zařízení, která mohou být připevněna k různým předmětům a umožňují uživatelům sledovat polohu těchto předmětů pomocí svého **chytrého telefonu**. Bohužel se však **AirTags** staly také prostředkem pro **stalkery**, kteří je zneužívají k nelegálnímu sledování a obtěžování lidí.

Apple a Google se rozhodly vzít situaci ve své ruce a vyvinuly **nové bezpečnostní opatření**, která mají zamezit **nechtěnému sledování**. Apple plánuje tyto funkce implementovat do aktualizace iOS 17.5, která by měla být uvedena brzy.

Jednou z hlavních funkcí bude **upozornění**, které uživatele informuje, pokud bude detekována **neobvyklá poloha** **AirTagu** nebo jiného sledovacího zařízení. Uživatel bude moci jednoduše zjistit, zda je někdo sleduje a přijmout patřičné opatření.

Další funkcí bude možnost **různých alarmů** a **upozornění**, aby uživatelé byli informováni o tom, že jsou sledováni nebo že se jejich **poloha** sdílí bez jejich souhlasu. Tato opatření mají pomoci v boji proti **stalkingu** a chránit uživatele před nechtěným sledováním.

**FAQ:**

1. Jsou nové bezpečnostní funkce dostupné pro všechny uživatele iOS?
– Ano, aktualizace iOS 17.5 bude k dispozici pro všechny uživatele iPhone a iPad.

2. Jak mohu aktivovat nové proti-stalkingové funkce?
– Nové funkce budou automaticky aktivovány po aktualizaci na iOS 17.5, není potřeba provádět žádné další kroky.

3. Budou nové funkce zcela eliminovat možnost nechtěného sledování?
– Nové funkce mají za cíl minimalizovat riziko nechtěného sledování, ale nenahradí osobní opatrnost a obezřetnost uživatelů při používání technologií sledování.

Zdroj: https://www.phonearena.com/news/airtag-stalking-nightmare-might-end-soon-as-ios-17.5-hints-at-new-anti-tracking-features_id156944