Vypnout reklamy

Obrovská aktualizace Google fotek – podívejte se na nové funkce

Google fotografie aplikace

Google fotky obdrží obrovskou aktualizaci a to takovou, že bude poháněna umělou inteligencí. Google se v poslední době rozhodl, že umístí umělou inteligenci a strojové učení opravdu všude a to jak do systému Android P, tak i Android Asistent se bude chovat jako člověk a dokonce i zavolá za vás.

Automatické sdílení s lidmi na fotce

Řekněme, že jste na svatbě a vyfotíte svého kamaráda. V takové chvíli, kdy ho máte v přátelích, tak Google automaticky přiřadí jeho tvář k jeho profilu a navrhne vám možnost tuto fotografií se svým kamarádem sdílet. Objekt na fotce bude pravděpodobně rozpoznán jen podle profilové fotky nebo kontaktní fotkou, který máte v telefonu.

Pomocník jménem OCR

Další velice užitečná funkce je OCR (optical character recognition). Ve chvíli, kdy tato velká aktualizace dorazí, tak Google fotky dokážou rozpoznávat jednotlivé fotky dokumentů a automaticky je převede do PDF k další možné editaci.

Automatické vylepšení fotografie

Pokud jste denní uživatel aplikace Google fotky, tak určitě máte co dočinění s ikonkou „Magic Wand“, která se objeví ve chvíli, když editujete fotografií. Je to jednoduchá cesta k automatickému vylepšení obrazu pokud je příliš přesvětlený nebo tmavý. Nová aktualizace nabídne mnohem více triků.

Zlepšení jasu

V případě, kdy aplikace zjisti, že fotka je příliš přesvětlená nebo tmavá, tak automaticky sjedná nápravu.

Obarvení fotografie

Upravit staré černobílé fotografie dá spoustu námahy. S novou aktualizací to bude velice jednoduše. Ve chvíli, kdy Google Fotky detekují černobílou fotografií, tak vám automaticky nabídne možnost obarvení. Efekt není sice úplně perfektní, ale je to na jedno stisknutí.

Efekt

Nový efekt dokáže udělat pozadí černobílé a daný objekt nechat tak jak je. Je to třeba vhodné ve chvíli, když chcete některý z objektů zvýraznit. Jedná se o docela pěkný efekt a na jedno kliknutí.

Google Photos
Price: Free