Vypnout reklamy
14.5.2019

Aktualizujte WhatsApp. Má vážný bezpečnostní problém.

Izraelská firma NSO Group, která je podle všeho napojena na vládu, tak vyvinula špionážní program, které je schopen se dostat do telefonu Android i iOS a to je pouhým prozvoněním uživatele v aplikaci.

Pravděpodobně díky tomuto prozvonění na dané číslo se pošle do aplikace WhatsApp člověka na druhé straně kód, jelikož volání je skrz internet a nikoliv skrz operátora, tak zabezpečení leží na straně aplikace. Firma tedy našla skulinku, jak se dostat do telefonu. Ve chvíli, kdy je vir nainstalován, tak může útočník využívat fotoaparát, mikrofon, skenovat emaily, zprávy, sledovat polohu.

Facebook, který vlastní aplikaci WhatsApp vybízí uživatelé k aktualizaci aplikace. Chybu objevili už na začátku května a snažili se šíření viru zabránit. Aktualizace tedy vyšla právě teď.

Zdroj

Mohlo by se Vám líbit...

Můžete navštívit další stránky tohoto webu, kde jsme pro vás vybrali, co by vás mohlo zajímat nejvíce. Víte o tom, že na stránce ukrýváme slevový 10% kupón, který můžete použít v našem obchodě s PC hrami? Kupón naleznete ve hře, kde je otevřený svět a spousta zabijáků. Je dostupná na PC i na mobil.