Amazon nadále ovládá americký trh chytrých reproduktorů se 70% podílem

Amazon dominuje na americkém trhu s chytrými reproduktoryPočátkem roku 2014 představila společnost Amazon první zařízení svého druhu – chytrý reproduktor. Tento inovativní produkt umožňuje uživatelům ovládat různá zařízení ve svém domě…

Amazon nadále ovládá americký trh chytrých reproduktorů se 70% podílem

Amazon dominuje na americkém trhu s chytrými reproduktory

Počátkem roku 2014 představila společnost Amazon první zařízení svého druhu – chytrý reproduktor. Tento inovativní produkt umožňuje uživatelům ovládat různá zařízení ve svém domě pomocí hlasových pokynů. Od té doby prošel trh s chytrými reproduktory významným vývojem, ale stále jej zcela ovládá právě Amazon.

Svou první chytrou reproduktorovou řadu nazvanou Echo společnost Amazon představila v roce 2014 a od té doby vytvořila silnou značku, která je synonymem pro chytré reproduktory. Podle nejnovějšího průzkumu trhu z roku 2020 Amazon drží 70% podíl na americkém trhu s chytrými reproduktory. To znamená, že z celkového počtu prodaných chytrých reproduktorů ve Spojených státech, sedm z deseti je od Amazonu.

Jedním z hlavních důvodů, proč si zákazníci volí chytré reproduktory Amazon Echo, je jeho inteligentní hlasová asistentka Alexa. Alexa je schopna vykonávat širokou škálu úkolů, jako je přehrávání hudby, zjišťování počasí, řízení osvětlení a bezpečnostního systému v domě či nákupních objednávek. Navíc Amazon neustále inovuje svoje produkty a přidává nové funkce a schopnosti, čímž udržuje konkurenci na odstupu.

Dalším faktorem, který přispívá k dominanci společnosti Amazon na trhu s chytrými reproduktory, je ekosystém zařízení a služeb, který vytvořila. Chytré reproduktory Echo jsou navrženy tak, aby byly kompatibilní se širokou škálou chytrých domácích zařízení, jako jsou televize, termostaty, bezpečnostní kamery a další. Tímto způsobem se zákazníkům nabízí možnost vytvořit si chytrý domov podle svých potřeb a preferencí.

A jak je to s privátností a bezpečností? Společnost Amazon věnuje těmto aspektům zvláštní pozornost. Uživatelé mají možnost ovládat nastavení soukromí a informace o hlasových pokynech jsou uchovávány s nejvyšší ochranou. Navíc Amazon pravidelně aktualizuje své produkty a vylepšuje jejich bezpečnostní funkce, aby minimalizoval riziko zneužití osobních údajů.

FAQ:

1. Jaký podíl na trhu s chytrými reproduktory má Amazon?

Amazon drží 70% podíl na americkém trhu s chytrými reproduktory.

2. Co je hlavním důvodem popularity chytrých reproduktorů Amazon Echo?

Jedním z hlavních důvodů je inteligentní hlasová asistentka Alexa, která nabízí širokou škálu funkcí a schopností.

3. Jaké výhody nabízí ekosystém zařízení a služeb od Amazonu?

Ekosystém Amazonu umožňuje kompatibilitu s různými chytrými domácími zařízeními a posky

Zdroj: https://www.phonearena.com/news/amazon-dominates-u.s.-smart-speaker-market_id150488