Vypnout reklamy

Americké akce proti Huawei mohou opozdit světovou síť 5G

Vydáno dne: 13.6.2019

Americké akce proti Huawei opozdí uvedení na celosvětový trh 5G síť. Právě Huawei se podílelo na standardech 5G sítě, což teď nemůže.

Krom toho, že celý svět se jen tak rychle nedočká 5G sítě právě kvůli zákazu ze strany Ameriky, tak krom toho budou trpět i finančně společnosti jako je Google, Qualcomm, Intel, Synopsys. Nová generace sítě nabízí mnohem rychlejší stahování, než 4G LTE a ve chvíli, kdy bude 5G k dispozici, tak se nová auta stanou chytrými. Nicméně kdy se tak stane, to bohužel nevíme.

Podle agentury Reuters několik společností nemají povoleno komunikovat se zaměstnanci Huawei ohledně standardů 5G. Firmy jako Intel, Qualcomm a dokonce i LG Uplus si nemohou pomáhat navzájem s firmou Huawei, která byla s touto síti nejdále. Trump dal na firmu zákaz používání U.S součástek a softwaru s přechodnou dobou 3 měsíců.

Společnosti v U.S se bojí, že budou potrestáni, pokud s Huawei začnou komunikovat i v této přechodné době. Prakticky to znamená, že nikdo teď nemá takové informace co Huawei. Možná i to je další důvod, proč je na firmu uvalen zákaz, aby se uvedení zpozdilo a Amerika měla šanci uvést něco svého.

5G čip
5G čip

Huawei se podílí na technických standardech 5G

Huawei je navíc členem několika organizací, které se podílely na nastavení technických standardů 5G. Avšak právě kvůli zákazu ze strany U.S je budoucnost Huawei v těchto organizacích nejistá a IEEE (Institute of Electrical and Electronics Engineers) je bez inženýru z Huawei, kteří se podíleli na zhodnocení postupu.

Amerika navíc informuje své spojence o možných zadních vrátkách při sítích 5G od Huawei. Což se potvrdilo, že není v této chvíli možné ani v právní rovině.

Buroň Tomáš
Tágy: