Vypnout reklamy

Amerika a Čína dosáhly dohody u společnosti ZTE

Byly to dlouhé dny pro společnost ZTE. Čína a USA se snažily najít shodu, aby mohla společnost ZTE nadále kupovat věci od společností v US. Donald Trump slíbil, že sedmi roční zákaz bude ukončen, ale společnosti musí udělat masivní změnu v jeho vedení a platit více na poplatcích. Společnost ZTE zpočátku zaplatila 900 miliónů dolarů […]

ZTE

Byly to dlouhé dny pro společnost ZTE. Čína a USA se snažily najít shodu, aby mohla společnost ZTE nadále kupovat věci od společností v US. Donald Trump slíbil, že sedmi roční zákaz bude ukončen, ale společnosti musí udělat masivní změnu v jeho vedení a platit více na poplatcích.

Společnost ZTE zpočátku zaplatila 900 miliónů dolarů za porušování obchodního embarga s tím, že prodávala procesory Qualcomm do Iránu. Společnost pokutu zaplatila, ale druhá část se již nepodařila dokončit a to aby finančně disciplinovalo 35 zaměstnanců, kteří jsou do incidentu zapojeni.

Něco pozitivního na tom stejně bude. Mezitím co Washington nechá nadále Čínskou společnost mobilní telefony vyrábět, tak Peking na oplátku vyjme sazby (daně) na americké zemědělské produkty.

ZTE je současně čtvrtý největší výrobce chytrých telefonu. Podle Stevena Mnuchin z US nebylo v prvoplánu postavit společnost mimo obchod.