Vypnout reklamy

Android 10 je nejrychlejší systém na adaptaci

Vydáno dne: 7.8.2020

Android 10 je nejrychleji se adaptující systém od začátku systému Android. Pomohly k tomu různé funkce, které si Google pro výrobce připravil.

Více informací o telefonu, her nebo aplikacích:

Již jsme slyšeli argumenty, proč Apple iPhone má rychlé aktualizace. Důvodem je, že Apple ovládá jak software, tak i hardware. Nicméně Android běží na stovkách různých zařízeních a je náročné u všech udržet stejnou rychlost a efektivitu aktualizací systému.

Google dokáže aktualizovat spoustu věcí skrz Google služby i pokud nemá telefon hlavní aktualizací.

Na Google blogu je odhalen Android 10 jako nejrychlejic adaptující verze systému. Google totiž v minulosti představil několik funkcí, které mají za to zrychlit aktualizace systému a pro výrobce je tak aktualizace jednodušší.

Android 8 a 9

V Android Oreo (8) google představil Project Treble. Modulární jádro Android OS oddělené od výrobce vlastně vytvořeného UI. Adaptace Android Pie oproti Android Oreo byla o 2.5x rychlejší. Každý telefon, který měl v prvopočátku Android Oreo, tak měli Project Treble.

Android 10 adaptace
Android 10 adaptace

Android 10

S Android Pie Google spustil Developer Preview Program. Výrobce tak mohou již testovat v pre-betě. To je opět zrychlení Android 10 oproti Pie o 1.5x.

S Android 10 je tady Google Project mainline, který umožňuje aktualizovat kritické aplikace a elementy systému skrz Google Play.

Android 11

Android 11 má celkem 7 různých Developer Preview programu s různými testy hardwaru. aktualizace nyní probíhají na pozadí a to odděleně od operačního systému. Tato nová forma aktualizací se nazývá “virtuální A/B“. Google požaduje, aby právě “virtuální A/B” byla součásti mobilního telefonu. Android 11 bude již zítra oficiálně.

Zdroj

Buroň Tomáš
Latest posts by Buroň Tomáš (see all)