Vypnout reklamy

Android 10 je nejrychlejší systém na adaptaci

Vydáno dne: 7.8.2020

Android 10 je nejrychleji se adaptující systém od začátku systému Android. Pomohly k tomu různé funkce, které si Google pro výrobce připravil.

Již jsme slyšeli argumenty, proč Apple iPhone má rychlé aktualizace. Důvodem je, že Apple ovládá jak software, tak i hardware. Nicméně Android běží na stovkách různých zařízeních a je náročné u všech udržet stejnou rychlost a efektivitu aktualizací systému.

Google dokáže aktualizovat spoustu věcí skrz Google služby i pokud nemá telefon hlavní aktualizací.

Na Google blogu je odhalen Android 10 jako nejrychlejic adaptující verze systému. Google totiž v minulosti představil několik funkcí, které mají za to zrychlit aktualizace systému a pro výrobce je tak aktualizace jednodušší.

Android 8 a 9

V Android Oreo (8) google představil Project Treble. Modulární jádro Android OS oddělené od výrobce vlastně vytvořeného UI. Adaptace Android Pie oproti Android Oreo byla o 2.5x rychlejší. Každý telefon, který měl v prvopočátku Android Oreo, tak měli Project Treble.

Android 10 adaptace
Android 10 adaptace

Android 10

S Android Pie Google spustil Developer Preview Program. Výrobce tak mohou již testovat v pre-betě. To je opět zrychlení Android 10 oproti Pie o 1.5x.

S Android 10 je tady Google Project mainline, který umožňuje aktualizovat kritické aplikace a elementy systému skrz Google Play.

Android 11

Android 11 má celkem 7 různých Developer Preview programu s různými testy hardwaru. aktualizace nyní probíhají na pozadí a to odděleně od operačního systému. Tato nová forma aktualizací se nazývá “virtuální A/B“. Google požaduje, aby právě “virtuální A/B” byla součásti mobilního telefonu. Android 11 bude již zítra oficiálně.

Zdroj

Další zajímavé příspěvky
Jak se dařilo systému Android v Dubnu?
Android Oreo

Google opět zveřejnil informaci o tom, jak se daří systému Android. Náš server nezveřejňuje tyto statistiky každý měsíc, protože se Přečíst si více

Xiaomi MI 6 se 6GB RAM překonal Galaxy S8 a S8+ v testu
Xiaomi Mi 6

Testy ukazují svým zákazníkům, jak silný telefon je a co všechno dokáže. Avšak nedá se jim až tak 100% věřit, Přečíst si více

Nová aktualizace Android 7.1.2
Android 7.1

Před několika týdny se objevila na internetu betaverze Android 7.1.2 a teď je již na světě jeho finální verze. Prvně Přečíst si více

Android 7 putuje na Galaxy S6 a S6 Edge právě teď
Android 7.0 Nugát

Ještě nedávno jsme psali o tom, jak telefony Galaxy S6 a S6 Edge mají prozatím smůlu, co se týče nového Přečíst si více

Tágy: