Vypnout reklamy

Android 11 Beta k dispozici

Vydáno dne: 12.6.2020

Android 11 veřejná beta je již k dispozici. Jedná se o první betu. Plná verze systému pak dorazí v srpnu a pravděpodobně jako první na Pixel telefonech.

Jedná se o menší zdržení, protože první beta verze tohoto systému měla dorazit již minulý měsíc, ale nyní již tady máme veřejnou beta verzi nového systému a krom toho dorazily i doprovodné programy pro vývojáře.

První beta verze je dostupná pro telefony Pixel a uživatelé těchto telefonu mohou zamířit do zdrojového odkazu, kde se přihlásí do beta programu. Ve chvíli, kdy budete mít Google účet propojen s pixel telefonem, tak zamíříte do nastavení a aktualizaci beta verze si stáhnete.

Pokud běžíte na Android 11 Developer Preview verzi, tak máte možnost provést aktualizaci skrz OTA. K dispozici jsou obrazy systému pro instalaci na vašem mobilním telefonu a to starší cestuou skrz Android Flash tool.

Android 11 beta má několik nových funkcí a to včetně nové bublinkové API, takže více aplikací může být nyní minimalizováno do pohyblivých notifikacích (podobné jako FB Messenger). Dále nezapomínejte na funkci rychlého sdílení, kdy můžete posílat soubory na jiná zařízení skrz Wi-Fi. Funguje podobně jako AirDrop.

Další zajímavé příspěvky
HMD Global a road mapa aktualizace Android 11
Android 11 road mapa

HMD Global vydala road mapu s aktualizací systému na Android 11 u svých mobilních telefonu. Není mezi nimi ten váš?

Android 11 (Go edition) je tady
Android 11 (Go edition)

Nový systém Android 11 Go Edice již míří na telefony do základní třídy, které nemají více jak 2GB RAM. Aktualizují Přečíst si více

Google zamezí použití plné verze Android 11 na telefonech se 2GB RAM
Android Go

Google zamezí instalaci nového Android 11 na telefonech, které mají 2GB RAM a méně. Chce tak zamezit zpomalení telefonu, zasekávání Přečíst si více

Jak funguje nový systém notifikací v Android 11?
Android 11

Nový systém notifikací v nové verzi Android 11 je přinejmenším přehlednějším a zároveň odstraňuje mezičlánek, kde uživatelé museli ztrácet čas Přečíst si více

Tágy: