Vypnout reklamy

Android 12 Developer Preview je tady

S novou verzí Android 12 a preview verzí pro vývojáře máme k dispozici i nové informace o této hře. Jedná se tedy o další velkou aktualizaci systému Android.

Vypadá to, že k dispozici bude nový mód ovládání jedné ruky, avšak prozatím není funkce zapnutá, ale ve finální verzi by již být měla.

V tomto módu se Vám vrchní část telefonu posune níže a je to jako u Apple.

Dále má nový systém funkci obraz v obrazu, kde změna velikosti tohoto okna je nyní jednodušší. Stačí jednoduše na toto okno kliknout a potáhnout.

Ovládací panel

Nový ovládací panel pro média byl už představen v Android 11 a nyní bude ve všech aplikacích, kde se média přehrávají. Zároveň dostanete možnost zvolit, které aplikace ovládání budou mít k dispozici.

Další funkcí je možnost screenshotu za pomocí skrolování. Tedy když máte otevřenou aplikaci, kde chcete vyfotit vše na ní, tak nyní dostáváte k dispozici tlačítko scroll a až poté fotku uložíte.

Editor těchto screenshotu také doznal vylepšení a nyní můžete přidávat vlastní text, emotikony a zvýraznit části na těchto screenshotech.

Nově je tady možnost uspat notifikace v Android 12. Uživatelské rozhraní se oproti předchozí verzi moc nezměnilo. Je tady spousta vylepšení, změn, ale celkově designově je systém podobný.