Vypnout reklamy

Android 12 je nyní v beta fázi

Podle nejnovějších poznatků z preview verze, která ještě není připravená na trh, tak se nyní objevila na Google I/O. První beta verze systému, která je k dispozici pro telefony Pixel a další budou následovat.

Android 12 nabízí kompletní redesign svého prostředí. Nyní se nazývá jako „Material You“. Je to celé o personalizaci a hlavní funkce se skládají z dynamicky navržených témat.

UI

Zároveň se celkové UI přizpůsobuje barvě pozadí na hlavní obrazovce. Systém tak rozpozná, jaké barvy musíte mít a ty pak aplikuje na celé UI. Barvy jsou pak aplikované na notifikační lištu, uzamčenou obrazovku, ovládání hlasitosti.

Dále je potřeba poznamenat, že je systém optimalizovaný a díky tomu je o 22% menší použití procesoru pro hlavní jádra systémových služeb.

Notifikační lišta, rychlé nastavení, tlačítko pro zapnutí / vypnutí byly taktéž předělány. Notifikační lišta je nyní více intuitivní a upravená pro lepší rozhled. Po kliknutí na rychlé menu se vám rozevře nastavení. Klikejte tak na text (již není formou obrázků).

Zabezpečení

Dále je tady zabezpečení dat. Je zde k dispozici Privacy Dashboard, který dává možnost se jedním kliknutím podívat, kdo využívá vaše data.

Je zde také informační ikonka. V pravém horním rohu vidíte, které moduly jsou v danou situaci používány.

Dále je dobré, že nemusíte pro některé aplikace nechat sbírat přesné údaje o pohybu. Lze nastavit umístění pouze na základě města. Nemusíte tak aplikace mít informace o přesné poloze.

Android 12 má vylepšený widget pro konverzace, podporuje scrollování mezi snímky obrazovky.