Vypnout reklamy

Android 13 Beta 1 je již k dispozici pro některé Pixel telefony

Android 13 Beta 1 je již k dispozici na určených telefonech Pixel. Pokud jste vlastníkem těchto telefonu, tak si nový systém můžete vykzoušet.

Pokud patříte mezi vlastníky telefonu Pixel a chcete si vyzkoušet beta verzi Android 13, tak můžete takto učinit. Dávejte si však pozor, protože taková beta verze není určená pro plnohodnotné používání telefonu.

S Android testováním tomu tak bylo vždy. Zákazníci si mohli nový systém v betě vyzkoušet, avšak musí být informování o tom, že jde o vývojové prostředí, tedy je zde i několik chyb, které dokonce mohou zamezit telefon ovládat.

Tuto beta verzi tak můžete vyzkoušet na podporovaných telefonech Pixel. Pokud tedy patříte mezi zákazníky v tomto seznamu.

Taktéž budete moci obdržet Android 13 Beta 1 jednoduchým kliknutím ve svém telefonu, nebudete tak muset stahovat beta verzi jinou cestou. To znamená, že mnohem více lidí si může systém otestovat. Stejnou cestou aktualizujete telefon normálně.

Android 13 Beta 1 přichází s novým oprávněním pro přístup k médiím a vylepšeným API pro Audio. Aplikace, které nyní chtějí přístup k médiím ve vašem telefonu, tak mají tři různé oprávnění, které musí specifikovat a uvést, ke kterým souborům potřebuje přístup, jestli k fotografiím, videu nebo hudbě (audio). Předtím to bylo tak, že jste dali přístup a tím jste dali přístup ke všemu. Nyní tomu tak nebude.

Pokud udělíte přístup, tak aplikace bude mít přístup jenom ke čtení určeného typu v médiu, ale nic více.

Více detailu se dozvíme už na Google I/O konferenci.