Android 15 opouští Snapdragon Pixels a jsem smutný

Nová verze operačního systému Android 15 představuje další krok vpřed v jeho vývoji. Oproti předchozím verzím, jako jsou Android 12 a 5, se Android 15 zdá být méně revoluční, co se…

Android 15 opouští Snapdragon Pixels a jsem smutný

Nová verze operačního systému Android 15 představuje další krok vpřed v jeho vývoji. Oproti předchozím verzím, jako jsou Android 12 a 5, se Android 15 zdá být méně revoluční, co se týče změn ve funkčnosti a vzhledu. Přesto je tato verze začátkem nové éry. Nedávno totiž Google oznámil vývojářskou ukázku prvního Android 15, známou jako DP1 (Developer Preview 1). Díky tomuto oznámení víme také, které telefony z řady Pixel budou oficiálně kompatibilní s touto verzí.

Prozatím se jedná o první telefon z řady Pixel 6 a následující modely, které jsou vybaveny vlastním čipem nazvaným Google Tensor. Tímto krokem Google ukončuje éru Snapdragon čipů ve svých telefonech a věnuje se vývoji a optimalizaci vlastního hardwaru.

Android 15 s sebou přináší řadu nových funkcí a vylepšení, které budou dostupné pro vybrané telefony z řady Pixel. Mezi klíčová slova tohoto vydání patří „Google Tensor“, „vyvojarska ukazka“ a „kompatibilní telefony“. Díky tomuto článku jsou uživatelé seznámeni s důležitými informacemi a novinkami týkajícími se Androidu 15.

FAQ:

1. Jaké telefony z řady Pixel budou kompatibilní s Androidem 15?
– Telefony z řady Pixel 6 a novější modely, vybavené čipem Google Tensor, budou oficiálně podporovány touto verzí operačního systému.

2. Jaké nové funkce přináší Android 15?
– Android 15 přináší řadu nových funkcí a vylepšení, které zlepšují uživatelskou zkušenost. Podrobné informace o těchto funkcích budou dostupné s finální verzí systému.

3. Kdy bude finální verze Androidu 15 dostupná pro veřejnost?
– Přesný termín vydání finální verze Androidu 15 pro veřejnost zatím není znám. Je však pravděpodobné, že se tak stane v průběhu příštího roku po absolvování vývojářských fází a testování.

Zdroj: [Android Police](https://www.androidpolice.com/android-15/)

Zdroj: https://www.androidpolice.com/android-15-leaves-last-snapdragon-pixels-behind/