Vypnout reklamy

Android přidává podporu flexibilních displejů

Vydáno dne: 8.11.2018

Android platforma v těchto dnech běží na různých zařízení. Díky tomu, že je systém kompatibilní napříč jednotlivými telefony, tak musí mít i podporu technologických novinek. Krom toho Android není jen na mobilních telefonech. S příchodem flexibilních displejů se Google rozhodl implementovat podporu pro tento typ displeje a připravit se na budoucnost, která již není tak […]

Android platforma v těchto dnech běží na různých zařízení. Díky tomu, že je systém kompatibilní napříč jednotlivými telefony, tak musí mít i podporu technologických novinek. Krom toho Android není jen na mobilních telefonech.

S příchodem flexibilních displejů se Google rozhodl implementovat podporu pro tento typ displeje a připravit se na budoucnost, která již není tak daleko. Samsung a Google navíc pracovali společně na nové One UI pro telefony Samsung.

V této chvíli se android vývojáři soustředí na dva displeje a jeden displej, jak je ukázáno na obrázku níže. Právě rozkládání a skládání displeje bude naprosto bez odezvy a chová se vlastně responzivně v reálném čase.

Flexibilní displej

Flexibilní displej

Na blogu je zároveň řečeno, že již více jak jeden výrobce se poohlíží po flexibilních displejích na telefonech. Kromě Samsungu tak jde do boje Huawei, LG, Xiaomi Oppo, Lenovo a Motorola. Všichni tito výrobci podle všeho vydají skládaný telefon příští rok.

Zdroj

Buroň Tomáš
Latest posts by Buroň Tomáš (see all)
Tágy: