Vypnout reklamy

Hra na mobil Dead Trigger

Ilustracni fotografie

Žádná daleká budoucnost, píše se rok 2012, celý svět zachvátila ekonomická krize a společnost jak ji známe se hroutí. Uprostřed toho všeho se objevuje „nový“ virus, který nakažené mění v naše nejoblíbenější monstra…zombie!  Úkol je prostý: Zlikvidovat zombie, najít zásoby a přežít.

Sklapni a dej mi zbraň!
Prvních několik misí lze přirovnat k audiovizuálním orgiím. Parádní grafika, vysoká úroveň detailů, hromada efektů, skvělé ozvučení, atmosférická hudební kulisa a hromada nemrtvých, které v zástupech kosíte útočnou puškou Colt M4.

Pak ale Colt M4 bez varování zmizí, v ruce Vám zůstane jen pistole Colt 1911 a konečně se zpřístupní obchod s lepším vybavením. Přichází šok, hra je prošpikovaná mikrotransakcemi. Že by ony první mise sloužily zejména k tomu, aby hráč po tomto zjištění již nestihl hru v 15 minutovém limitu vrátit?

Obchodník se smrtí
Je jen na Vás, zda se budete hrou dál prodírat pouze s pistolí a po několika dohraných misích si za herní dolary koupíte Scorpion, nebo si za reálné peníze rovnou pořídíte nějaký větší kalibr. Faktem ale zůstává, že k 6ti z celkem 14ti dostupných zbraní se bez in-game nákupů nedostanete. O dalších vylepšeních už radši ani nemluvě.

Zombie, zombie a zase ty zombie!
Dead Triger nenabízí lineární herní zážitek stejně jako Shadowgun, předchozí hra od Madfinger Games. Jádrem celé hry je mapa města, na které máte vždy na výběr z několika misí s různými úkoly a obtížností. Celkem na Vás čekají 4 druhy mísí. V některých budete muset najít zásoby a donést je na stanovené místo, v jiných ubránit daný objekt a nebo zabít určitý počet nepřátel či přežít do konce časového limitu.

V podstatě jde ale stále jen o likvidování zombíků, kteří se budou objevovat tak dlouho, než zemřete či splníte misi. Každá mise je přitom tvořena jen několika úzkými koridory, které jsou vždy větším či menším výsekem relativně malých a uzavřených lokací. Vše je ale jen otázkou správného dávkování. Hra Dead Trigger je cílena na zabití nudných chvilek, nikoliv na celého odpoledne.

Trochu ale zamrzí nastavený systém motivace, který stojí pouze na honbě za lepším vybavením a skóre v žebříčku. Achievementy se nekonají.

I bez dalších investic nabízí Dead Trigger slušnou porci zábavy, takže nemám pocit, že bych byl okraden a koupil si pouze pěkně vypadající demo. Nelze ale upřít jisté rozlícení nad tím, že kupující nejsou předem upozornění na přítomnost in-game nákupů vybavení, které má přímý vliv na hratelnost. Dokonce i v traileru jsou mikrotransakce „zamaskovány“. Kritika obchodního modelu, který studio Madfinger Games zvolilo je tudíž zcela oprávněná.

Pochvalu si naopak zaslouží za vynikající optimalizaci. Například Samsung Galaxy S I se sice zapotí, ale samotnému hraní to nijak zvlášť nevadí, byť se hra místy trochu seká.

Hra je volně ke stažení na google play