Vypnout reklamy

Android auto s aktualizovaným launcherem

Dnes Google vydal na blogu informaci ohledně změn, které přicházejí do vozidel s podporou Android auto. Aplikace nově bude mít vylepšený launcher. K dispozici bude více aplikací, které uvidíte najednou, takže nemusíte neustále posouvat.

Dále nový Google Assistant vám dokáže poskytnout informace z kalendáře nebo novinek ze světa. Nemusíte tak spouštět oči ze silnice a stačí se jen zeptat.

Navigační prvky spotify v dolní části

Ve chvíli, jak Android auto připojíte ke svému rádiu, tak automaticky se vám zapne písnička od chvíle, kde jste naposledy skončili. Aplikace však musí být kompatibilní s Android auto a to třeba Spotify je.

Pokud jste se někdy předtím zeptali Google na destinaci, kam chcete jet, tak mapy vám je automaticky nabídnou a začnou navigovat.

Navigační bar vám dá mnohem více informací než předtím. Dále ve chvíli, kdy máte zapnutou navigaci, tak v dolní části uvidíte přehrávání hudby a jeho ovládání.

Android auto UI
Android auto UI

Android auto a šířka displeje

Android auto má nově uživatelské rozhraní optimalizované pro širší displeje. U displejů, kde je šířka obrazovky velká, tak většinou bylo kolem dokola černá obrazovka, což nevypadalo hezky.

Zdroj