Vypnout reklamy

Android emulátor nyní dostupný i pro iPhone

Apple už několik let vyrábí vynikající telefony (dokonce jsme se o nich již několikrát zmiňovali), ale vždy byly handicappovány tím, že Apple bezohledně kurátoruje software, který povoluje a nepovoluje ve svém…

Android emulátor nyní dostupný i pro iPhone

Apple už několik let vyrábí vynikající telefony (dokonce jsme se o nich již několikrát zmiňovali), ale vždy byly handicappovány tím, že Apple bezohledně kurátoruje software, který povoluje a nepovoluje ve svém App Store. Jedním typem aplikace, která nebyla v minulosti povolena, byly retro herní emulátory s argumentem, že nahrávání ROM souborů do telefonu představuje inherentní bezpečnostní riziko. Naštěstí se Apple minulý měsíc změnila názor a aktualizovala pravidla ohledně druhů softwaru povolených na svém obchodě, aby se uvolnilo místo pro retro emulaci. Nyní se tak jeden z největších jmen v oblasti retro emulace dostal i na iOS.

S příchodem této novinky mohou uživatelé iPhone zažít nostalgii z herních konzolí, které vyrůstali hrát. Díky této změně mohou mít přístup k široké škále starých her, které by jinak nebyly dostupné na platformě Apple. Tato novinka otevírá zcela nové možnosti pro fanoušky retro her a umožňuje jim znovu prožít staré klasiky přímo na svém iPhone.

Je zajímavé sledovat, jak se Apple vyvíjí a mění své postoje ohledně software na svém zařízení. Tato změna pravidel by mohla být důležitým milníkem pro společnost a pro uživatele iPhone. Doufejme, že se tento trend bude nadále rozvíjet a uživatelé budou mít stále větší volbu ohledně softwaru, který mohou na svém zařízení používat.

**FAQ:**
1. Jaké retro emulátory jsou nyní dostupné na iOS?
2. Jaká je bezpečnostní opatření Apple ohledně softwaru třetích stran na svém zařízení?
3. Jaký je výhled pro budoucnost retro emulace na platformě Apple?

Zdroj: https://www.androidpolice.com/retroarch-available-on-iphones/