Android 8.1 Oreo a Android Go je tady a my pro vás máme seznam, co se změnilo

Informace přichází přímo z blogu Google a mluví se zájmena o nové verzi Android Oreo 8.1. Taktéž se jedná o Android Go, který je spíše zaměřen na low-end mobilní telefony. Google tak vydal dva systémy. Pokud máte slabší telefon, tak Android Go se zde hodí. Někteří uživatelé Pixel a
Android Oreo

Informace přichází přímo z blogu Google a mluví se zájmena o nové verzi Android Oreo 8.1. Taktéž se jedná o Android Go, který je spíše zaměřen na low-end mobilní telefony. Google tak vydal dva systémy. Pokud máte slabší telefon, tak Android Go se zde hodí.

Někteří uživatelé Pixel a Nexus mobilních telefonu už začínají dostávat notifikaci ohledně nové verze systému Android Oreo. K dispozici není oficiální soubor, kde by se pojednávalo, jaké změny si nový systém přichystal. Nicméně díky několika „preview“ verzí můžeme říct co je nového.

Ještě se vrátíme k systému Android Go

Tento systém míří na zařízení, které mají 512 nebo 1GB RAM. Tento systém přichází s odlehčenými verzemi Google Aplikací, jako je YouTube, Mapy, Google Assistant, Gmail a další.

Android Oreo Go

Android Oreo Go

Nejen že jsou aplikace menší velikostně, ale také dovoluje uživatelům stahovat obsah přes Wi-Fi pro pozdější prohlížení. Je tak určen pro uživatelé, kteří bydli v místě, kde je špatná mobilní síť. Všechny webové stránky v chromu budou spuštěny za pomocí vyhrazeného serveru Google, který sníží velikost ještě předtím, než se doručí do vašeho telefonu.

Android Go je kompromis, který umožní telefon používat a využívat aplikace Google v omezené míře.

Vraťme se tedy k Android Oreo 8.1 a co nabídne?

 • Neuronová síť API – povoluje aplikacím využívat hardwarové akcelerace, která by měla snížit odezvu, zatížení sítě a uchovávat citlivá data. Pokud máte telefon s AI čipem, tak API můžete využít. V opačném případě jen zatížíte procesor telefonu.
 • Pixel Visual Core – k dispozici na Pixel 2 a Pixel 2 XL. Jedná se o koprocesor společnosti Google, který je určen pro strojové učení a zpracování obrazu. Aplikace, které mají rozhraní Android Camera API, tak mohou využít HDR+.
 • Bezpečnější procházení – tato novinka dovoluje aplikacím detekovat pokus o přesměrování nebo navození na adresu, která je veřejně známá, že je špatná.
 • Aplikace mají teď limit, že mohou dát hlasovou notifikaci jen jednou za několik sekund.
 • Bluetooth bateriový indikátor – pokud máte zařízení propojené s bluetooth, tak máte možnost vidět, kolik baterie ve vzdáleném zařízení zbývá.
 • Vylepšené automatické doplňování
 • Zlepšení bezpečnosti snímače otisků prstů. Uživatelé mohou pernamentně zablokovat každého, komu se nepodaří odemknout telefon nebo má neregistrovaný otisk.
 • Přidaná možnost změnit barvy  jen pro Pixel 2 a 2 XL
 • Opraven problém  s nepřehráváním audio skrz reproduktor u Nexus 5X
 • Problém se zvukem ve videu u Pixel 2 a 2XL opraven
 • Opraven problém pro hamburger a pivo emotiony.