Vypnout reklamy

Už je to asi tři roky, kdy vyšla epizodická hra Life is Strange na PC a konzole a 7 měsíců, co vyšla hra na telefony se systémem iOS. Hra již konečně dorazila i na mobilní telefony Android.

V této chvíli studio pracuje na dalším dílu této série a jedná se o Life is Strange 2. Hra Life is Strange dosáhla několika ocenění v oblasti nejlepší dobrodružná hra, která se inspirovala několika tituly ze 20 století. Po dlouhém čekání tady máme k dispozici epizody Life is Strange na mobilní telefon a to za 8.99 za všechny epizody.

Server androidauthority hru na mobilní telefon vyzkoušel. Samotná hra na PC a konzolích byla úspěšná. Graficky, hratelnosti byla skvělá. Ve hře se budete opět přenášet časem a pohybujete se mezi přáteli, láskou, tragedií, osudem nebo katastrofou. Jedna se o celkem emoční hru. Každé vaše rozhodnutí se totiž počítá a hra disponuje několika konci, ne jenom jednoho.

Hrajete za mladou hrdinku

Zahrajete si za 18 roční Max Caufield, která je fotografkou z města Arcadia Bay. Navštěvuje školu Blackwell Academy. Život hlavní hrdinky se trošku změní ve chvíli, kdy přijde na to, že může cestovat časem a tak trošku přetvářet svět kolem sebe.

Life is Strange je krom skvělého příběhu také taková detektivka, kde budete muset rozlousknout pár hádanek. Příběh je hlavně postaven na přátelství mezi Max a její nejlepší přítelkyni Chloe  Price. Chloe je rebelka, která se dostává občas do problému a Max se ji snaží pomoci. Má otce, který je na ní hnusný a tvrdý, potýká se s kluky, kteří jsou drogově závislí a jednou už měla na male. Mohla být mrtvá nebýt Max.

Life is Strange

Life is Strange

Co se týče adaptace na mobilní telefon

Jedná se o styl klikačky, kde klikáte na obrazovku, aby se vykonaly některé úkoly. Není to tedy tak příjemné jako na konzolích nebo PC bohužel to se dalo očekávat. Nicméně hra nepodporuje ani bluetooth ovladač, což by mohlo hratelnosti pomoci.

Jsou k dispozici tři možnosti. Virtuální ovladač nebo ovládání přímo na obrazovce klikáním a třetí možnost je přesouvat Max tím, že přetáhnete prstem doleva a kameru přepnete přetáhnutím doprava.

Life is Strange

Life is Strange

Co se týče vizuální stránky

Na mobilním telefonu je vizuální zpracování v porovnání PC hry nebo konzole značně horší. Jde vidět, že osvětlení nebo stíny jsou omezené. V denních scénách to nejde ani tak poznat, ale v nočních scénách to poznáte velmi rychle. Vypadá to také na to, že zde není použito žádné vyhlazování, takže si můžete povšimnout docela čtvercových okrajů na objektech.

Porovnání grafiky

Porovnání grafiky spodní část je mobilní telefon.

Souhrn

Hra je podle všeho lepší na PC a konzolích a to právě díky lepšímu výkonu, než mají mobilní telefony. Některé telefony i když jsou vlajkovými mají s hrou problém a i přesto funguje hra na low-detaily a to ještě s tím, že v některých náročných scénách FPS padá velmi rychle.

Aplikaci nebo hru si stáhněte zde

Life is Strange
Price: Free+

Mohlo by se Vám líbit...

Můžete navštívit další stránky tohoto webu, kde jsme pro vás vybrali, co by vás mohlo zajímat nejvíce. Víte o tom, že na stránce ukrýváme slevový 10% kupón, který můžete použít v našem obchodě s PC hrami? Kupón naleznete ve hře, kde je otevřený svět a spousta zabijáků. Je dostupná na PC i na mobil.