Android hry na ChromeOS ještě jednodušeji

ChromeOS umžní namapovat si klávesnici na Android hry, tedy nemusíte hrát na doteku, ale i klasicky na myší a klávesnici.

Několik let se dají hrát hry na PC a to skrze emulátor Bluestacks, avšak šlo by to i jednodušeji. Windows 11 však nabídne možnost hrát hry přímo. Hra se bude streamovat z mobilu do PC. Nově je však vylepšený ChromeOS.

Pokud máte chromebook, tedy malý notebook, který nemá v sobě Windows, ale Chrome OS, tak si můžete nyní zahrát velmi jednodušeji hry na mobilní telefon. Vylepšené je dokonce samotné ovládání.

ChromeOS opravuje android hry na PC a to tak, že ChromeOS má novou vrstvu, která se spouští v systému jako další program a umožňuje hrát Android hry mnohem jednodušeji na klávesnici a myší. Milióny dětí po celém světě hrají právě Android hry na Chromebooku a taková funkce je docela žádaná.

Můžete si tak namapovat jednotlivá tlačítka na klávesnici tak, aby se hra hrála bez dotyku na obrazovce co nejjednodušeji. Prozatím je tento software ve své alpha verzi, ale věříme, že brzy bude v plné verzi.

V této chvíli Chrome OS funguje jen s několika málo hrami, jako jsou třeba Hill Climb Racing, Tap Titans 2, Pixel Blade R – Rvolution, 2048.