Android N (7) stále nemá ani 15% uživatelů

Je zvláštní, jak pomalu se dostávají systémy Android na mobilní telefony. Jedná se totiž většinou o 2 – 3 roky staré mobilní telefony a ostatní již aktualizaci nedostanou. Avšak Google se tentokrát trápí s opravdu pomalým postupem na novou verzi systému Android N. Když se ale na statistiku podíváme,
Android statistika za Srpen 2017

Je zvláštní, jak pomalu se dostávají systémy Android na mobilní telefony. Jedná se totiž většinou o 2 – 3 roky staré mobilní telefony a ostatní již aktualizaci nedostanou. Avšak Google se tentokrát trápí s opravdu pomalým postupem na novou verzi systému Android N.

Když se ale na statistiku podíváme, tak můžeme vidět, že za 2 roky má Android 6.0 32,3% uživatelů. Android N bude mít rok, ale stále nedosahuje ani poloviny toho, co má Android 6.0.

Google by měl podle všeho zrychlit tyto aktualizace novým distribučním mechanismem (Projekt Trable), protože v této chvíli výrobci telefonu musí přizpůsobit celý systém pro jejich telefon, ale nově by stačila jen část a veškerý proces se tak urychlí.

Android KitKat má stále 16% uživatelů

Android statistika - Srpen 2017

Android statistika – Srpen 2017

Stále však má na trhu spousta lidí systém Android Lollipop 29.2% a KitKat 16%. Systém KitKat je asi 4 roky starý. Představil se na 3. září 2013 a první telefon, který systém měl byl Nexus 5 31. října 2013.

Jak je možné, že systém starý 4 roky, již bez aktualizací má 16% lidí. Jedná se samozřejmě o starší telefony, ale podle nás by mohl Google zapracovat na aktualizaci nebo podpořit výrobce, aby vydávali novější systémy i na starší mobilní verze pomoci jednoduchých balíčkových aktualizací / modulů nebo jakýmkoliv jiným způsobem.