Vypnout reklamy

Android N (7) stále nemá ani 15% uživatelů

Je zvláštní, jak pomalu se dostávají systémy Android na mobilní telefony. Jedná se totiž většinou o 2 – 3 roky staré mobilní telefony a ostatní již aktualizaci nedostanou. Avšak Google se tentokrát trápí s opravdu pomalým postupem na novou verzi systému Android N. Když se ale na statistiku podíváme, tak můžeme vidět, že za 2 […]

Android statistika za Srpen 2017

Je zvláštní, jak pomalu se dostávají systémy Android na mobilní telefony. Jedná se totiž většinou o 2 – 3 roky staré mobilní telefony a ostatní již aktualizaci nedostanou. Avšak Google se tentokrát trápí s opravdu pomalým postupem na novou verzi systému Android N.

Když se ale na statistiku podíváme, tak můžeme vidět, že za 2 roky má Android 6.0 32,3% uživatelů. Android N bude mít rok, ale stále nedosahuje ani poloviny toho, co má Android 6.0.

Google by měl podle všeho zrychlit tyto aktualizace novým distribučním mechanismem (Projekt Trable), protože v této chvíli výrobci telefonu musí přizpůsobit celý systém pro jejich telefon, ale nově by stačila jen část a veškerý proces se tak urychlí.

Android KitKat má stále 16% uživatelů

Android statistika - Srpen 2017

Android statistika – Srpen 2017

Stále však má na trhu spousta lidí systém Android Lollipop 29.2% a KitKat 16%. Systém KitKat je asi 4 roky starý. Představil se na 3. září 2013 a první telefon, který systém měl byl Nexus 5 31. října 2013.

Jak je možné, že systém starý 4 roky, již bez aktualizací má 16% lidí. Jedná se samozřejmě o starší telefony, ale podle nás by mohl Google zapracovat na aktualizaci nebo podpořit výrobce, aby vydávali novější systémy i na starší mobilní verze pomoci jednoduchých balíčkových aktualizací / modulů nebo jakýmkoliv jiným způsobem.