Android N nebude mít ze začátku 3D dotyk

Když Android N na podzim vyjde do světa, tak bude podle všeho nebude mít tlakově citlivý dotykový displej podle Apple 3D dotyku. Dnes totiž vyšla zpráva od Recode, kde je řečeno, že tato funkce bude mít zpoždění díky neočekávaným problémům. Co je to 3D dotyk? Pojďme si ale říct, co to 3D dotyk je. Samozřejmě […]

Když Android N na podzim vyjde do světa, tak bude podle všeho nebude mít tlakově citlivý dotykový displej podle Apple 3D dotyku. Dnes totiž vyšla zpráva od Recode, kde je řečeno, že tato funkce bude mít zpoždění díky neočekávaným problémům.

Co je to 3D dotyk?

Pojďme si ale říct, co to 3D dotyk je. Samozřejmě ho nepodporují všechny telefony a připravené je jenom pár funkčních telefonu, proto oddálení této funkce ani tak nevadí, ale v budoucnu bude samozřejmosti.

iPhone 6S 3D dotyk v akci

iPhone 6S 3D dotyk v akci

3D dotykový displej dokáže zaznamenat jestli je dotyk na sklo normální nebo tvrdší a také započítává čas po který dotyk držíte.

Využití je třeba v tom, že díky tvrdému dotyku otevřete domácí ikonky na obrazovce a normálním otevřete aplikace.

Jak to tedy bude?

Do vydání Android N zbývá ještě pár měsíců. 3D dotyk má Huawei Mate S (něco podobného, aplikace třetí strany) a ZTE a pár dalších vývojářů.

3D dotyk byl však viděn v Android N vývojářské verzi a také to potvrdil Google.

Pokud však Google dokáže vyvinout právě takové API přímo do systému, což se mu určitě podaří, tak tato funkce bude na všech telefonech v budoucnu.