Vypnout reklamy

Android N pro vývojáře má integrovaný helper virtuální reality

Virtuální realita je v poslední době hodně propagovaná a hlavní hardwarové a softwarové společnosti se snaží udělat pro VR své místo. Čas ale ukáže, jestli to je jenom výstřelek do tmy a opravdu se změní způsob, jak se dostáváme do interakcí s různými technologiemi. Google ale neponechává nic náhodě, a tak se rozhodl, že s […]

Virtuální realita od Google?

Virtuální realita je v poslední době hodně propagovaná a hlavní hardwarové a softwarové společnosti se snaží udělat pro VR své místo.

Čas ale ukáže, jestli to je jenom výstřelek do tmy a opravdu se změní způsob, jak se dostáváme do interakcí s různými technologiemi. Google ale neponechává nic náhodě, a tak se rozhodl, že s rostoucí krabicovou verzí VR udělá krůček kupředu a v Android N bude mít Virtuální Realita mnohem větší podporu.

Jedná se o nový „VR helper services“, který je vidět na obrázku. Skrývá se v aplikační menu nové verze Android N. V této chvíli vůbec nic nedělá.

V současné době je to prázdné. Někteří ale hledají dále a našli třeba vyhrazený režim „VR mód“, což značí něco více komplexnější, než je Google krabicová verze Virtuální reality.

Zvěsti o rozšíření Virtuální reality v Googlu

V posledních měsících kolují zájmena v článcích na Wall Street Journal. Ti rovnou řekli, že Google plánuje samostatnou VR soustavu, která nebude muset být připojena k chytrému telefonu.

Prozatím se jedná o dohady, a proto budeme bedlivě sledovat Google I/O konferenci, která se koná příští měsíc.