Vypnout reklamy

Android N toto léto – zde jsou nové funkce

Na Google I/O 2016 proběhlo i odhalení Android N. Už víme, že Android N přijde na nové telefony HTC a i to, že se bude systém aktualizovat v pozadí a častěji, než je tomu teď zvykem. Google reaguje na bezpečnostní trhliny, které se v průběhu používání objevují. Co se dělo na Google I/O 2016 a […]

Android N představení v přímém přenosu

Na Google I/O 2016 proběhlo i odhalení Android N. Už víme, že Android N přijde na nové telefony HTC a i to, že se bude systém aktualizovat v pozadí a častěji, než je tomu teď zvykem. Google reaguje na bezpečnostní trhliny, které se v průběhu používání objevují.

Co se dělo na Google I/O 2016 a co všechno bylo představeno jsme vám sepsali do jednoho článku, ze kterého odkazujeme na jednotlivé články, které by vás mohly zajímat.

Asi největší pozornost dostává nový systém Android N, který je připravený pro virtuální realitu. Datum vydání systému je naplánováno na toto léto 2016. Stále se neví, jak se v konečné fázi bude systém jmenovat, protože je stále v rozhodování. Stále proto bude používat kódové označení N až rozhodnutí oficiálního jména.

Pomozte Google vybrat jméno pro android N na této adrese www.android.com/n

Pomozte Google vybrat jméno pro android N na této adrese www.android.com/n

Vylepšení grafiky, plynulosti

Díky novému API vulkán by měla být grafika s Android N naprosto senzační. Navíc díky tomuto novému Api bude i instalace aplikací rychlejší o 75%. Načítání systému také rychlejší. Uživatelé už nebudou muset čekat při startu systému na hlášku „Android is starting… optimizing apps“.

Android N API VULKAN

Android N API VULKAN

Vylepšený multitasking v Android N

Tlačítko pro vyčištěni všech spuštěných aplikacích bylo přidáno do menu nejčastěji používané aplikace. Nová funkce povoluje uživatelům se velmi rychle přepínat mezi dvěma posledními aplikacemi a to tak, že dvakrát pokliknete na tlačítko „poslední aplikace“.

Poslední použité aplikace budou také automaticky zavřeny v případě, že zařízení usoudí, že nejsou dlouhodobě používány, což je vlastně nové v Android N. Poslední věc je ta, že dostane naprosto novou funkci dvojitého okna, pro lepší multi-tasking.

Notifikace jsou také změněny v Android N

Android N přímé odpovědi

Android N přímé odpovědi

Teď můžete na SMS zprávy od svých kamarádů ihned odpovídat. Dnes tak můžete učinit pouze díky externím aplikacím. V Android N bude vše integrované, takže odpovědět budete moct ihned a nemusíte se zdlouhavě přepínat do aplikace. Google také přidal pár nových emotionů s různými barvami a také nové se ženami v práci.

Google dozajista neodkryl úplně všechno, ale to se již brzy dozvíme v Google N sekci na stránkách.

Android N důležité informace

Android N důležité informace