Android O: 8 funkcí, které stojí za to zmínit

Android O je téměř za rohem. Naplánované datum vydání má na srpna 2017. Máme pro vás souhrn nových funkcí, které by vás měly zaručeně zajímat. Pojďme se tedy na jednu po druhé podívat. Vitals Omezení aplikací na pozadí a delší životnost. Na pozadí je povoleno jen pár aplikací, které mohou běžet. Zlepší se tak životnost […]

Android O - 8 funkcí, které stojí za zmínku

Android O je téměř za rohem. Naplánované datum vydání má na srpna 2017. Máme pro vás souhrn nových funkcí, které by vás měly zaručeně zajímat. Pojďme se tedy na jednu po druhé podívat.

Vitals

Vitals

Vitals

Omezení aplikací na pozadí a delší životnost. Na pozadí je povoleno jen pár aplikací, které mohou běžet. Zlepší se tak životnost baterie, ale i uživatelská přívětivost. Veškeré limity jsou dobré pro zákazníky, ale ne pro vyvojáře, protože ti nebudou moct sbírat data nebo využívat notifikace (jelikož aplikace musí v pozadí běžet).

Picture in Picture mód

Perfektní funkce, která dovoluje psát a mezitím se dívat na youtube videa. Tato funkce bude výhodná hlavně na telefónech, které mají velký displej, protože jen tak vám nepřekryje okno půlku obrazovky.

Jednodušší menu nastavení

Jednodušší nastavení v menu

Jednodušší nastavení v menu

Určitě jste někdy šíleli, kolik záložek nastavení nabízí a většinou jste si nebyli pořádně jistí, kde danou funkci hledat. Android O přináší velkou změnu. Mezitím co Android Nugát měl v nastavení asi 24 položek, tak nový systém má asi 10. Nicméně jedná se jen o kosmetickou úpravu.

Rozdělení notifikací

Nový systém rozděluje notifikace podle toho, o co se jedná. Jestliže se jedná o alarm, hlavní zprávy,úložiště a další věci. V takové situaci bude moci uživatel ukončit notifikace dané skupiny. Tím se zredukuje spam, které díky notifikacím přichází. Určitě to znáte, přijde vám zpráva, mezitím přijde notifikace z facebook aplikace, whatsapp a dalších.

Hi-Fi bluetooth audio

Google spolupracuje se Sony na tom, aby vylepšili kvalitu zvuku, které se přenáší za pomocí bluetooth. Díky implementaci technologie Sony in-house LDAC se sen stal skutečností. Zvuk má být mnohem kvalitnější.

Notifikační ikonky

Notifikace

Notifikace

Další vylepšení je v oblasti notifikací ikonek. V této chvíli nevidíte, kolik zpráv nebo odkud notifikace přichází. Díky novince se vám na hlavní obrazovce a ikonce objeví malé kolečko, které znázorňuje, že daná aplikace má notifikaci.

Adaptivní ikonky

Adaptivní ikonky

Adaptivní ikonky

S Android O přichází adaptivní ikonky. Vývojáři budou mít lehčí práci. Ikonky aplikací se samy roztáhnou podle potřeby. Jsou tedy responsivní.

Chytrý text

Chytrý text

Chytrý text

Určitě to znáte, když jste chtěli něco na telefonu zkopírovat. Některou z vět, ale nešlo to moc dobře. Nová funkce dokáže velmi jednoduše označit daný text a pokud se jedná o adresu, tak vám nabídne otevření aplikace mapy nebo cokoliv jiného. Pokud bude k dispozici volání, tak vám nabídne vytočení daného čísla. Nemusíte tak nic složitě zkopírovat a rovnou spustíte danou aplikaci.