Vypnout reklamy

Android O – 2 miliardy aktivních uživatelů, obraz v obraze, upozorňovací body

Nová verze Android má kódové označení Android O. Přichází se spoustou funkcí, které mají přinést vylepšení uživatelské přívětivosti a také lepší výdrž baterie nebo rychlejší spuštění mobilního telefonu. Google celý systém ukázal na konferenci Google I / O, která právě teď probíhá.

Celé představení začalo počtem aktivních uživatelů Android zařízení každý měsíc. 2 miliardy a míří výše. Tolik mobilních telefonu s Android je aktivní po celém světě.Google podporuje tento systém na high-end telefonech nebo jen cenově dostupných. Android O přinese zlepšení v každém segmentu.

Obraz v Obraze

Vzhledem k tomu, že multitasking nefunguje moc dobře na

Obraz v obraze

Obraz v obraze

malém displeji, tak v mnoha případech je výhodnější využít picture-in-picture. To je to, co Google ukázal na Android O. Dokáže tak uchovávat video hovor nebo youtube na obrazovce mezitím, co si třeba píšete poznámku.

Upozorňovací body

Dále jsou tady upozorňovací body. Jedná se o skvělý prvek. Nad ikonkou aplikace se objeví bod, který bude mít barvu dané aplikace a bude to značit, že máte oznámení. Poté stačí jen dlouze podržet a notifikace se vám zobrazí.

Automatické vyplňování

Android O má také automatické vyplňování. V Chrome je tato funkce delší dobu, ale teď přichází i do aplikací. Díky tomu se budete moci rychle přihlásit, aniž byste museli zadávat superbezpečná hesla, které musíte mít.

Vylepšená funkce kopírovat a vložit

Další funkce je kopírovat – vložit. Tato funkce opravdu potřebovala vylepšení, protože na mobilu je to za trest. Jedná se o funkci Smart Paste Selection, která využívá bohatou neuronovou síť textu, aby automaticky zjístil, či se jedná o jméno, číslo nebo adresu. Posléze jednoduchým dvojitým kliknutím vyberete celé jméno a nemusíte tak manipulovat s výběrem.

Krom různých funkcí se Android O dočkal i optimalizace systému.

Androi O je 2x rychlejší

Androi O je 2x rychlejší

Sken potenciální hrozby v Google obchodě

Google store zabezpečení

Google store zabezpečení

Android O přichází s bezpečnostními prvky. Víte o tom, že Google denně prohledává více jak 50 miliard aplikací na každém připojeném zařízení aby detekovat potenciálně škodlivé aplikace? Mnozí uživatelé tuto kontrolu neprovádí a tak to dělá samotný Google. Tato nová funkce je integrovaná do obchodu play a umožní tak manuální skan těchto potenciálních hrozeb.

Rychlejší spuštění systému a aplikací

Systém Android O přináší také optimalizaci právě formou rychlejšího spuštění a to až dvakrát rychleji! Taktéž se zlepšil čas pro zavádění jednotlivých aplikací.

Detailní informace pro vývojáře

Dále nechybí detailní nástroje pro vývojáře. Jedná se o síť, paměť, CPU, kde vývojář tyto věci snadno uvidí v aplikaci Android Studio. Budou zde k vidění podrobně rozdělené procesy CPU.

Google přidán nový oficiálně podporovaný jazyk Kotlin. V této chvíli aplikaci děláte v Java nebo C++. Teď stačí stáhnout plugin Kotlin a můžete začít tvořit v Android Studiu své aplikace.

Android Go projekt

Android Go Manažer procesů

Android Go Manažer procesů

Google chce, aby jeho systém fungoval dobře i na méně výkonných mobilních telefonech s málo paměti. Proto se rozhodl rozjet nový projekt Android Go. V systému jsou Google aplikace, které jsou optimalizované na to, aby nebrali tolik paměti nebo dat z internetu. Je zde třeba YouTube Go aplikace. Zároveň aplikace, která vám dokáže ukázat, kolik dat jste spotřebovali.

Dostupnost systému

Systém Android O bude v plné verzi někdy pozdě v létě. To znamená, že srpen / září? Potvrdil to více prezident android divize na Google I / O. Jenže kdo tento systém dostane jako první? Pixel, Pixel XL telefony a až posléze telefony, které nepatří Google? Jak to bude s novinkou, kdy nebudou muset vývojáři po každé aktualizaci přepisovat svůj kód a urychlí se tak systém aktualizaci. To se snad ještě dozvíme.

Shrnutí

Druhá verze beta pro Android O je dostupná na stránkách Android.com/beta. Lze ji nainstalovat na Nexus a Pixel zařízení.