Android pokračuje v růstu, zatímco iOS klesá

Celosvětově Android posiluje svou dominanci na trhu. Mezitím však iOS ztrácí a investoři se obávají, že i nadále bude tento systém od Applu ztráce. Pro android to vypadá opravdu dobře. Podle všeho však iOS posiluje na dvou trzích U.S a Evropském, jenže je to opravdu nepatrný nárůst, ale na druhou stranu zase lepší, než aby […]

Android systém

Celosvětově Android posiluje svou dominanci na trhu. Mezitím však iOS ztrácí a investoři se obávají, že i nadále bude tento systém od Applu ztráce. Pro android to vypadá opravdu dobře.

Podle všeho však iOS posiluje na dvou trzích U.S a Evropském, jenže je to opravdu nepatrný nárůst, ale na druhou stranu zase lepší, než aby padal ke dnu.

V Číně však Apple klesá a jeho podíl na trhu padá o 1.8% a poklesl tak za telefony Huawei a Xiaomi. Systém iOS také ztrácí velký podíl v Japonsku, kde tržní podíl spadl o 4.2%.

Na druhou stranu Android roste na všech trzích. V EU5 (Německo, Francie, Velká Británie, Itálie a Španělsko) roste o 5,5%, v Číně o 2,1%, v Japonsku o 6,6% a v Austrálií o 4%.

Android si drží v zemích EU5 76,8% tržní podíl.