Android pokračuje ve svém růstu v US

Android opět v USA roste a nyní pokrývá celkem 61,8% trhu. Vyšlo najevo, že android posilnil svůj růst o celých 4,5%. Kdežto iOS odepsal 3,3% a má tak 32,6% podíl. Windows phone taktéž odepsaly a mají jen 4,3%. A co Evropa? Evropa je na tom poněkud jinak. LG roste a tím i nákup těchto telefonu […]

Lollipop_estatua-600x429

Android opět v USA roste a nyní pokrývá celkem 61,8% trhu. Vyšlo najevo, že android posilnil svůj růst o celých 4,5%. Kdežto iOS odepsal 3,3% a má tak 32,6% podíl. Windows phone taktéž odepsaly a mají jen 4,3%. A co Evropa?

Evropa je na tom poněkud jinak. LG roste a tím i nákup těchto telefonu v celém světě. LG vykázalo obrovské tržby v tomto kvartálu a to za celých 5 let! Samsung se bohužel hodně obává XIAOMI. Samsung má neuvěřitelně malé tržby a XIAOMI se začína pomalu probojovávat na první příčky v prodejnosti. Pro Samsung je tato skutečnost značně znepokujující a proto se rozhodl vydat nové telefony Samsung A5 a Samsung A3.

Apple v Evropě posilni a získává tak 15,4% podíl na trhu. Android stále drží svůj majoritní podíl 73,9% a Windows Phone je na třetím místě s 9,2%. Jak se Samsung vypořádá s konkurencí XIAOMI, to se dozvíme v následujících měsících.