Android telefony nyní mohou sloužit jako klíče od hotelu díky Google Wallet

### Google Wallet nyní ukládá klíče od hotelových pokojů přímo do vašeho telefonu

V dnešním digitálním světě se stále více z nás spoléhá na své chytré telefony, které nám usnadňují každodenní život….

Android telefony nyní mohou sloužit jako klíče od hotelu díky Google Wallet

### Google Wallet nyní ukládá klíče od hotelových pokojů přímo do vašeho telefonu

V dnešním digitálním světě se stále více z nás spoléhá na své chytré telefony, které nám usnadňují každodenní život. Google Wallet, aplikace, která se již etablovala jako neocenitelný nástroj pro správu platebních karet, věrnostních karet a jiných digitálních dokumentů, nyní přichází s revoluční novinkou. Od této chvíle se můžete těšit na možnost ukládání klíčů od hotelových pokojů přímo do svého mobilního zařízení.

Tato inovace je výsledkem spolupráce mezi Googlem a několika předními hotelovými řetězci. Technologie umožňuje hostům uložit digitální klíč do aplikace Google Wallet, čímž odpadá potřeba fyzických klíčů nebo karet. Tímto způsobem se nejen zvyšuje pohodlí, ale také bezpečnost a efektivita celého procesu ubytování.

#### Jak to funguje?

Proces je velmi jednoduchý. Při rezervaci hotelového pokoje obdrží host email nebo SMS s odkazem na digitální klíč. Tento klíč stačí jedním kliknutím uložit do aplikace Google Wallet. Při příjezdu do hotelu pak host jednoduše přiloží svůj telefon ke dveřím pokoje a ty se automaticky odemknou. Celá technologie je založena na NFC (Near Field Communication), což je stejná technologie, kterou používáme například při bezkontaktních platbách.

#### Výhody pro hosty i hotely

Pro hosty je největší výhodou pohodlí. Už žádné starosti s hledáním nebo ztrátou fyzického klíče. Vše potřebné mají přímo ve svém telefonu. Navíc, digitální klíče lze jednoduše sdílet s dalšími členy rodiny nebo přáteli, což je praktické například při skupinových cestách.

Pro hotely znamená tato inovace snížení nákladů spojených s výrobou a správou fyzických klíčů. Navíc se zkracuje doba potřebná pro check-in a check-out procesy, což zvyšuje celkovou efektivitu a zlepšuje zákaznickou zkušenost.

#### Bezpečnost na prvním místě

Jednou z hlavních obav spojených s digitálními technologiemi je bezpečnost. Google si je tohoto vědom a investoval značné prostředky do zabezpečení Google Wallet. Digitální klíče jsou chráněny šifrováním a pro přístup k nim je nutné ověřit totožnost uživatele pomocí biometrických údajů nebo PIN kódu. Navíc, v případě ztráty telefonu lze klíče okamžitě deaktivovat přes internetové rozhraní.

#### Budoucnost digitálních klíčů

Zavedení digitálních klíčů do Google Wallet je dalším krokem směrem k plně digitalizovanému světu. Očekává se, že tato technologie se brzy rozšíří i do dalších oblastí, jako jsou kancelářské budovy nebo pronájem aut.

Google Wallet tak opět potvrzuje svou roli průkopníka v oblasti digitálních plateb a správy dokumentů. Díky neustálým inovacím a spolupráci s předními hráči na trhu nám přináší stále nové a užitečné funkce, které zjednodušují náš každodenní život.

Vítáme tedy tuto novou funkci s otevřenou náručí a těšíme se na další kroky, které nás čekají v budoucnu. Digitální klíče v Google Wallet představují nejen moderní řešení pro hotely a jejich hosty, ale také další milník na cestě k plně digitalizované budoucnosti.

Zdroj: https://www.androidcentral.com/apps-software/your-android-phone-can-now-double-as-a-hotel-room-key-thanks-to-google-wallet