Vypnout reklamy

Hra na mobil 3D City Runner

Ilustracni fotografie

Poslední dobou to vypadá, jako by se s nekonečnými “běhacími” hrami a la Temple Run roztrhl pytel. Po původním Temple Runu přišla verze Brave, Agent Dash, Mutant Roadkill, Zombie Highway a mnoho dalších. A jedním z těch, kdo sliboval jiný přístup k této skupině her, je 3D City Runner.

Všechny sliby se však hned zpočátku ukázaly jako liché. I když došlo k výrazné změně prostředí, herní principy jsou pořád stejné jako u Temple Runu. Grafika hry je pestrá (i když jakási nevýraznost barev Temple Runu je pro mě jednou z výhod, protože mi tím hra připomíná staré PC hry jako Indiana Jones nebo Lara Croft). Hudba ve hře je také velmi výrazná, bohužel až příliš, při hraní může dokonce otravovat.

Ovládání hry je opravdu jednoduché. Všem, kteří už nějakou “runner” hru hráli, nebude dělat žádné problémy. Pohybovým senzorem telefonu řídíte pohyb vašeho hrdiny do stran, dotykem kdekoliv na obrazovce mu přikážete skočit. Zde ale vše končí. Žádné skrčení, žádné zatáčení, jen skok. A to je kámen úrazu hry.

V praxi to totiž znamená, že nakláněním telefonu hrdina přechází z kamionů zleva doprava, skokem přeskakuje mezery mezi nimi a nic jiného nedělá. Při tom všem sbírá hamburgery a čas od času sebere nějaký ten bonus. Hraní již po několika minutách ovládne stereotyp, protože ve hře, kromě těchto dvou pohybů, nelze dělat víceméně nic jiného.

Hra je ve svém žánru velmi nízko – nadchne jen na chvíly 4/10

The app was not found in the store. 🙁