Hra na mobil RealRacing 3

Ilustracni fotografie

Real Racing rozhodně není zelenáčem ve svém žánru, tvůrčí tým pod hlavičkou Electronic Arts vytvořil již dva díly série a oba se honosily vysokým hodnocením a zálibou fanoušků. Třetí díl ale přichází hned s několika prvky, které zcela mění jeho působení.

Od nuly na špici

Každý kvalitní závodní titul musí mít buď příběh, nebo kariéru a v případě realistických simulátorů a jejich odnoží jde většinou o to druhé. Real Racing přichází s propracovanou kariérou, rozdělenou na jednotlivé ligy a sezóny. Začínáte totiž jako závodní zelenáč, takže se musíte postupně prokousat k lepším vozům a výnosnějším závodům. To však nějaký čas zabere. Úvodní nástěnka, nebo menu, chcete-li, ukazuje přehledně vše potřebné. Od vašeho současného vozu, jeho upgrady a opravy, až po váš profil a úroveň. Uprostřed pak máte graficky seřazené jednotlivé ligy, počínaje jednoduchými závody a konče až profesionální Grand Tour ligou jen pro otrlé.

Má cenu mluvit o grafické stránce hry?

O grafické stránce opravdu nemá cenu mluvit, jedná se o jeden z nejlépe vypadajících závodních titulů na mobilním zařízení. Textury jsou ostré, modely vozů a tratí precizně zpracované a akce v zatáčkách rychlá a adrenalinová. Potěší také skvěle vymodelované interiéry vozů, naopak okolí tratí by mohlo být o něco živější. Darovanému koni ale na zuby nehleď, že?. Titul jsem testoval na tabletu Asus Transformer Prime i iPhonu 4S. Na obou zařízeních vše jelo nádherně plynule, bez jediného záseku. Na větším displeji samozřejmě vše vypadá poněkud lépe. Špatně na tom není ani ozvučení. Zvuk burácejících motorů věrohodně kopíruje své reálné protějšky a hudební podkres dobře sedí nátuře hry. Zbytečně neotravuje a zpříjemňuje pobyt v menu a na trati.

Více vám asi řekne Stepanex ve své připravované videorecenzi, na závěr dodám moje hodnocení.

+Realistické vozy

+Krásná grafika

+Dobrá Hratelnost

+Skvělá zvuková projekce

-Mikrotranskace

8/10

Real Racing  3
Price: Free