Vypnout reklamy

A je to tady. Hra na mobil Westworld čelí žalobě ze strany Bethesda za to, že vykradli kód Fallout Shelter

Již jsme psali, že nová hra Westworld se docela podobá hře Fallout Shelter a zároveň jsme informovali, že na tom pracovalo stejné studio,
Hra Westworld

Již jsme psali, že nová hra Westworld se docela podobá hře Fallout Shelter a zároveň jsme informovali, že na tom pracovalo stejné studio, které se podílelo na práci Fallout Shelter. Bathesda Softworks podalo žalobu proti vývojářům Behaviour Interactive a vydavateli Warner Bros.

Podle firmy Bethesda říká, že hra Westworld obsahuje kód a artworky z původní hry Fallout Shelter. Bathesda poukazuje na chyby, které se objevovaly v původním stádiu Fallout Shelter, a které jsou i v této WestWorld hře.

Jelikož je hra WestWorld podobná jako Fallout Shelter, tak se Bathesda rozhodla podat žalobu. Je to stejný případ, jako PUBG a Fortnite.

Fallout Shelter

Fallout Shelter

Westworld

Westworld

Behaviour Interactive pracovalo na hře Fallout Shelter v roce 2014, tedy rok předtím, než hra vyšla v roce 2015. Warner Bros se poté spojil s Behaviour k tomu, aby vytvořili hru Westworld a výrobce si tak mohl ponížit cenu díky kódu od Bethesdy, který firma Behaviour měla.

Právě chyby ve hře Westworld odhalily stejný použitý kód, protože tyto chyby byly následně v pozdější verzi Fallou Shelter opraveny.

Stejný styl

Bathesda taktéž poukazuje na stejný 2D kreslený styl z Fallout Shelter a podobný typ, který se odehrává v podzemí. Bethesda žádá soud o odstranění hry z veřejného prostoru a chce mít část zisků, které tato hra vygenerovala po dobu spuštění.