Android P podporuje API Vulkan ve verzi 1.1. Lepší grafika, lepší výkon

Vulkan je opravdu skvělé API, na kterém se stavějí některé hry. Právě díky API Vulkán mohli vývojáři posunout hry na mobilních telefonech na novou úroveň, protože s OpenGL to moc nešlo. Hry se tak přibližují konzolovému zpracování. Samsung dal podporu tomuto API na telefonech Samsung Galaxy S7 již v
API Vulkan - konzolová grafika i na mobilu

Vulkan je opravdu skvělé API, na kterém se stavějí některé hry. Právě díky API Vulkán mohli vývojáři posunout hry na mobilních telefonech na novou úroveň, protože s OpenGL to moc nešlo. Hry se tak přibližují konzolovému zpracování.

Samsung dal podporu tomuto API na telefonech Samsung Galaxy S7 již v roce 2016 a podporu do systému Android Nugát. Již jsme mohli vidět několik překrásných technologických videí, které ukazují, co všechno API Vulkan zvládne. Právě toto API má mnohem lepší přímý přístup k Hardwaru zařízení a nynější APi nikoliv.

Podpora API Vulkan byla přidaná v systému Android 7.0 Nugát, ale teď je již k dispozici nová verze API a to 1.1. Nová verze se objeví v Android P. Ve verzi 1.0 nedokázali vývojáři dostat z API to, co by potřebovali a tak se mohlo zdát, že se moc nezměnilo, avšak nová verze 1.1 to má všechno změnit a hry mají vypadat lépe, výkon má být lepší a hratelnost ještě lepší.

Nové API Vulkan přiblíží mobilní hraní ke konzolím

Díky novému API Vulkan budou moci mít vývojáři k dispozici více výkonu, které mohou použít pro své hry. Zároveň nové API méně zatěžuje čip, takže vývojáři si mohou dovolit dělat mnohem složitější úrovně s více objekty. Lepší částicové efekty, více světla, odrazů.

Podpora Vulkan 1.1 se očekává již ve druhé vývojářské verzi Android P.