Vypnout reklamy

Android P podporuje API Vulkan ve verzi 1.1. Lepší grafika, lepší výkon

API Vulkan - konzolová grafika i na mobilu

Vulkan je opravdu skvělé API, na kterém se stavějí některé hry. Právě díky API Vulkán mohli vývojáři posunout hry na mobilních telefonech na novou úroveň, protože s OpenGL to moc nešlo. Hry se tak přibližují konzolovému zpracování.

Samsung dal podporu tomuto API na telefonech Samsung Galaxy S7 již v roce 2016 a podporu do systému Android Nugát. Již jsme mohli vidět několik překrásných technologických videí, které ukazují, co všechno API Vulkan zvládne. Právě toto API má mnohem lepší přímý přístup k Hardwaru zařízení a nynější APi nikoliv.

Podpora API Vulkan byla přidaná v systému Android 7.0 Nugát, ale teď je již k dispozici nová verze API a to 1.1. Nová verze se objeví v Android P. Ve verzi 1.0 nedokázali vývojáři dostat z API to, co by potřebovali a tak se mohlo zdát, že se moc nezměnilo, avšak nová verze 1.1 to má všechno změnit a hry mají vypadat lépe, výkon má být lepší a hratelnost ještě lepší.

Nové API Vulkan přiblíží mobilní hraní ke konzolím

Díky novému API Vulkan budou moci mít vývojáři k dispozici více výkonu, které mohou použít pro své hry. Zároveň nové API méně zatěžuje čip, takže vývojáři si mohou dovolit dělat mnohem složitější úrovně s více objekty. Lepší částicové efekty, více světla, odrazů.

Podpora Vulkan 1.1 se očekává již ve druhé vývojářské verzi Android P.