Vypnout reklamy

AnTutu zveřejnilo informaci ohledně nejvykonnějšího čipu roku 2020, zároveň vyhlásilo kategorií inovativní technologie či poměr cena / výkon.

13.1.2020

AnTutu zveřejnilo informaci o nejsilnějším čipu minulého roku

AnTutu má v databázi opravdu spoustu čipů v různých mobilních telefonech. Nicméně u testu AnTuTu se více soustředí na CPU jednotku nikoliv na software či jeho optimalizaci vzhledem k čipu.

AnTuTu tedy zveřejnila čip, který byl podle nich v roce 2019 nejvýkonnější.

Jedná se o přetaktovaný čip Snapdragon 855+, což je nejsilnější čip pro Android telefony roku 2019. Čip byl zveřejněn někdy v polovině roku a sliboval 15% nárůst výkonu s Adreno 640 GPU. Čip byl navržen hlavně pro herní telefony. K dispozici má jádra Kryo 485 s taktem 2.96GHz.

Snapdragon 855+ na AnTuTu
Snapdragon 855+ na AnTuTu

Mezi inovativní technologie pak patří

Na druhou stranu za inovativní je čip HiSilicon Kirin 990 5G od Huawei, který v této kategorií vyhrál. Je postaven na 7nm EUV procesu a má přes 10.3 miliard tranzistorů. Výhru také přisoudili MediaTek Dimensity 1000, což je 5G čip integrovaný v čipu.

Poslední kategorie je nejlepší poměr cena / výkon

Pokud hledáte výkony čip, ale s dobrou cenou, tak Kirin 810 a Helio G90T jsou ty správné čipy, které budeme zároveň hledat v telefonech střední třídy. Skládají se z 2xCortex-A76 (běží na frekvenci 2.27GHz) a 6xCortex-A55 (taktem na 1.88GHz).

V tomto roce očekáváme přechod TSMC na 5nm výrobní proces. To znamená umístění více tranzistorů na jednu malou plochu. Ve výsledku tak bude nižší spotřeba energie a vyšší výkon.

Například HiSilicon Kirin 1020 čip bude na 5nm výrobním procesu a dostupný na Mate 40 ke konci roku 2020.

Buroň Tomáš

CEO Androiduj.cz at Androiduj.cz
O telefony Android se zajímám od prvopočátku. Nicméně jako první Android telefon jsem měl Samsung Galaxy S3. Od té doby jsem této značce zůstal věrný. Hodně mě zajímají různé veletrhy a konference jako jsou CES, MWC, Google I / O, IFA a spoustu dalších. Zaobírám se i tvorbou Android aplikací v Android Studio.
Umělá inteligence, VR, AR a další technologické vychytávky jsou v mém zájmu a rád o nich píší.