Vypnout reklamy

Aplikace Art Selfie od Google

Vydáno dne: 4.9.2018

Zajímalo vás někdy, jak by vaše tvář vypadala na některém z uměleckých děl? Dnes máte možnost, protože nová aplikace od Google je již dostupná v České republice. Úspěch aplikace Google slaví v zemích jako je USA, Austrálie, Singapore nebo Indie. Aplikace jednoduše porovnává vaší fotografií s několika milióny obrazů, které instituce vkládají do aplikace po celém světě. Google se […]

Zajímalo vás někdy, jak by vaše tvář vypadala na některém z uměleckých děl? Dnes máte možnost, protože nová aplikace od Google je již dostupná v České republice. Úspěch aplikace Google slaví v zemích jako je USA, Austrálie, Singapore nebo Indie.

Aplikace jednoduše porovnává vaší fotografií s několika milióny obrazů, které instituce vkládají do aplikace po celém světě. Google se neustále snaží dostat kulturu blíže k uživatelům, a proto našel velmi zábavné řešení, které je na bázi porovnávání vaší tváře s různými obrazy po celém světě.

Google sám říká, že selfie fotografií uchová jen po dobu nezbytně nutnou k porovnání vaší tváře s obrazy v aplikaci. Následně vám aplikace vypíše procentuální shodu. Do této chvíle bylo nalezeno celkem 78 miliónu shod. Google úzce spolupracuje s 650 partnerskými institucemi po celém světě.

Aplikace využívá moderní technologií založenou na počitačovém vidění založen na strojovém učení, což je naprosto skvělé Aplikaci si jednoduše stáhnete a můžete začít porovnávat.

Google Arts & Culture

Můžeš to zkusit vyhledat

Buroň Tomáš