Aplikace eBay

Pokud hledáte nákupy, které budou stát pár korun nebo chcete nakoupit věci přímo z US, tak eBay je na to vhodný. Jde o to, že právě na eBay se soustředí většina US výrobců, ale dejte si pozor, protože můžete narazit i na podvodníky. Vždy doporučujeme platit PayPal, protože v případě, že vám zboží nedorazí, tak jednoduše požádáte o refund.

Plaťte bezpečně s PayPal na eBay

Každý prodejce, který je součásti ochrany eBay, tak používá PayPal. Nikdy tedy nedoporučujeme platit na bankovní konto, ale vždy plaťte přes PayPal. Prodejce musí zveřejnit číslo pro trasování zásilky. Pokud zásilka nedorazí, tak vy jednoduše požádáte o refund a PayPal Vám peníze vrátí a prodejce nedostane nic.

Registrace a nákupy

Registrace do portálu eBay je přitom jednoduchá bude potřeba zde zadat své bydliště. Může také dojít na ověření, jestli jste to opravdu vy, protože eBay si již přísně hlídá, aby si někdo nezakládal spoustu uživatelských profilů a objednával u prodejců falešně.

V rámci aplikace pak můžete nákup provést opravdu rychle. V reálném čase můžete sledovat pohyb zásilek a pokud chcete i něco prodat, tak stačí vyfotit přes aplikaci a předmět umístit do prodeje.

Nicméně co se týče prodeje (prodejce), tak na to je asi lepší Aukro.cz, kde prodeje půjdou lépe, než na eBay. Na eBay se dobře nakupují různé věci, jako jsou třeba boty, nebo hodinky (většinou se jedná o fake) a další zajímavé věci, které jsou za pár korun. Vhodné i pro kutily. Nemusíte tak nakupovat předražené věci v supermarketu, ale necháte si je dovést (většinou tedy z Číny, protože z US by tyto věci byly drahé). Trvá to sice cca 2 měsíce, ale ušetříte. Pokud tedy nepotřebujete něco hned, tak eBay je skvělý.

Zároveň si dávejte pozor, jestli je cena příliš nízká a sledujte recenze prodejce. Většinou nové založené účty a s produkty za nízkou cenu jsou podvodníci. Zároveň se dívejte, odkud vlastně je. Nejlépe se nakupuje od prodejců, kteří jsou v EU, ale nikoliv z Itálie, ale třeba z Německa a pak třeba Velká Británie nebo US.

Souhrn proč eBay a proč Amazon

Aplikace eBay je podle nás příjemnější, než kdybyste procházeli web. Je to jednoduché a nákup je opravdu rychlý. Pokud však chcete kvalitní věci, tak doporučujeme nákupy z Amazonu. Pokud chcete levně, tak z eBay. Jestli chcete věci na vánoce, doporučujeme objednat nejpozději v září.

  • Uživatelské rozhraní
  • Funkce
4.5

Popis

eBay je tady už dlouho. Nákupy jsou však v poslední době jednodušší a naleznete tady prodejce z celého světa. Nicméně i podvodníky. Dejte si pozor.