Aplikace EPU

Aplikace EPU vám otevře dveře do neznámých koutů Česka a učí vás udržitelnému cestování.

V dnešní době, kdy se stále více lidí snaží cestovat udržitelně a s ohledem na ochranu přírody, přichází aplikace EPU, která transformuje způsob, jakým prozkoumáváme českou krajinu. Tato inovativní aplikace nabízí nejen běžné turistické trasy, ale také vás zavede do méně známých lokalit, kde můžete objevovat skryté přírodní poklady.

Jednou z klíčových funkcí EPU je inteligentní notifikace, které vás upozorní, když vstoupíte do chráněných území. Nejenže získáte důležité informace o pravidlech chování na těchto místech, ale také se dozvíte o důvodech za případnými zákazy nebo dočasnými omezeními. Tímto způsobem aplikace pomáhá uživatelům lépe rozumět potřebám ochrany přírody a vyzývá k jejímu respektování.

V rámci edukace o biodiverzitě EPU nabízí možnost sbírat virtuální druhy rostlin a živočichů. Kromě zábavného sběru můžete o každém druhu získat zajímavé informace prostřednictvím krátkých článků a kvízů, které rozšíří vaše vědomosti a zvýší vaše ocenění pro místní ekosystémy.

EPU spolupracuje s Agenturou ochrany přírody a krajiny (AOPK) a českými národními parky, což umožňuje aplikaci poskytovat sjednocené informace o národních parcích a chráněných krajinných oblastech přímo ve vašem mobilu. Uživatelé tak mají neustálý přístup k aktuálním informacím o pořádaných akcích, uzavírkách, nebo o nových dočasných omezeních.

Komunitní aspekt aplikace EPU je také velmi silný. Uživatelé mohou organizovat dobrovolnické akce, exkurze a společné výlety, diskutovat o trasách, sdílet fotografie a zážitky, či nahlásit jakoukoliv závadu na trase. Tímto způsobem se aplikace stává nejen nástrojem pro objevování krás české přírody, ale také platformou pro sdílení a rozvoj komunitního ducha mezi cestovateli.

Aplikaci stáhnete níže

epu

  • Funkce
  • Uživatelské rozhraní
4.3

Popis

Aplikace EPU vám otevře dveře do neznámých koutů Česka a učí vás udržitelnému cestování.