Vypnout reklamy

Aplikace eRouška – součást chytré karantény

Aplikace eRouška

Buďme poctiví a nainstalujme si všichni aplikaci, která bude v případě kontaktu s infikovanou osobou vás informovat, že byste měli zůstat doma. Aplikace funguje za pomocí bluetooth. Proč? To si teď vysvětlíme.

Aplikace využívá bluetooth z jednoho důvodu. Za pomocí operátora a právě bluetooth dokážou následně hygienici velmi přesně zjistit, kde jste se pohybovali a díky bluetooth, které snímá okolí kolem vás a tím pádem ty lidi, kteří mají eRoušku nainstalovanou, tak telefonu mezi sebou komunikují.

Pokud například někdo v obchodě, v MHD nebo kdekoliv venku byl nakažen koronavirem, tak vy se to velmi brzy dozvíte. Tímto lze velmi snadno, rychle a efektivně dohledat ty, kteří jsou nakažení a následně může Ministerstvo zdravotnictví České republiky uvolňovat restriktivní opatření a můžeme pozvolna žít klasickým životem i když stále musíme být opatrní.

Tímto opatřením by se tak měla dostat epidemie pod kontrolu a udržet trend tak, aby nemocnice dokázaly léčit těžké případy. Nicméně stále je velmi důležité dodržovat klasickou hygienu rukou, nesahat si na obličej.

Stát o vás nesbírá žádné cenné údaje víc, než FB. Facebook o vás ví mnohem více i samotný Google a to ani třeba nevíte, že s tím dáváte souhlas. Tady dáváte přímo souhlas k něčemu co víte a hlavně to pomůže nám všem. Určitě nechceme, aby byla Česká republika zdrcena, protože pak by se to mohlo týkat i těch, kteří vše porušují. Protože stačí pár neukázněných lidí a v budoucnu to odskáčeme všichni třeba výpovědmi v práci, protože restriktivní opatření budou pokračovat a stát nemůže donekonečna dotovat podniky.

Proč si ji nainstalovat?

Ochráníte sebe i další lidi kolem vás. Český stát totiž musí nabízet dluhopisy akcionářům, kteří je kupují a následně má český stát peníze na financování rozpočtu, který byl schválen. V případě, že to nebude stačit, tak má nově ČNB možnost nakupovat na trhu dluhopisy s kratší splatností, ale nakupováním dluhopisů ze strany ČNB vede ke znehodnocení měny, čímž se stává slabší proti EUR, USD. Následně by přišlo zdražení, vyšší inflace a obyvatelstvo by zchudlo.