Aplikace Google Lens

Google konečně vydal aplikaci Google Lens, která již není integrovaná v aplikaci fotoaparátu. Tato aplikace umí rozpoznávat objekty, najít něco o objektu, vyhledat třeba oblečení na internetu a zobrazit jeho cenu či další věci.

Google lens je aplikace, která například pomůže s překlady v reálném čase. Tedy pokud jste někdy v zahraničí, tak můžete nápisy překládat do češtiny. Přímo si tak přeložíte různé směrovky, v restauraci zase obědové menu. S kamerou můžete fotit různé objekty a umělá inteligence v aplikaci dokáže přiřadit a najít jméno popřípadě přímo danou věc v Google obchodě. Skrz Google Lens se dá také identifikovat rostlina, pokud nevíte, co je to třeba za strom, tak stačí na něho namířit. Myslíme si, že Google Lens by měl být v každém mobilním telefonu a tedy i v tom vašem. Data se přenášejí šifrovaně, takže se nemusíte ničeho bát.

Podle firmy Google bude aplikace Google Lens plně kompatibilní se zařízeními se systémem Android Marshmallow a výše. Telefon musí podporovat rozšířenou realitu. Většina nových high-end i telefonu střední třídy tohleto umí.

Co lze tedy s Google Lens dělat?

  • Překlad v reálném čase do českého jazyka a to z reálného prostředí. Překlad se také objeví přímo na daným objektu.
  • Identifikace rostlin, ptáků, skal, historických památek
  • Identifikace oblečení, nábytků a jiných, kdy vám aplikace hned nabídne, kde danou věc koupit
  • Hodnocení lístku v restaurací a daného jídla
  • Identifikace jídla, které vám v restauraci přinesou

Aplikace v české republice je plně k dispozici a můžete si tak užívat jednoduchou identifikaci jednotlivých objektů v reálném světě. Nevíte, co má kámoška na sobě nebo kde věci koupila? Jednoduše ji vyfoťte a Google Lens oblečení najde v Google Obchodě. Kromě toho získáte spoustu zajímavých informací například o historických budovách.

Google Lens
Price: Free

  • Funkce
  • Uživatelské rozhraní
4.5

Popis

Aplikace Google Lens vám pomůže s rozpoznáním různých objektů na scéně, překladů v reálném čase a dokáže vyhledat například nábytek v google obchodě či oblečení.