Vypnout reklamy

Aplikace Google Pay

Bezkontaktní platby v dnešní době opravdu frčí a spousta restaurací, barů a jiných společností již nabízejí platební terminál. Před dobou covidovou tyto platby neměly až takový rozmach, ač se pomalu dostávalo do podvědomí. Nicméně v dnešní době spousta lidí platí bezkontaktně a to buď přes mobil nebo dokonce přes hodinky.

Aby Vám Google Pay fungoval, tak je zapotřebí mít kompatibilní banku (Air Bank, Banka Creditas, Česká spořitelna, ČSOB, Edenred, Equa Bank, Fio Banka, Hello Bank). Dnes již velké banky tuto možnost nabízejí a kartu si tak jednoduše přidáte do Google Pay, kdy pak jednoduše přiložíte odemčený telefon k terminálu a zaplatíte. Vše je rychle a bez problému. Nemusíte tak vytahovat peněženku a kartu. Pro vše stačí mobilní telefon. Doufáme, že do budoucna bude digitální vše a peněženku tak už nebudeme muset nikam tahat.

Nakupujte chytře, protože vidíte vše, co jste nakoupili a za kolik. V Google Pay tak vidíte, jaké platby proběhly v rámci aplikace a kde. Tím pádem máte jednoduše rychlou historií. To však není vše.

Věrnostní karty v Google Pay. Jak je přidat?

V Google Pay je také možnost uložit si věrnostní karty. Nemusíte tak už tahat věrnostní karty v peněžence, ale stačí je mít v telefonu a v rámci obchodu pak jen kartu zvolíte, ukážete, naskenujete a jdete dál. Pokud chcete zaplatit, přiložíte telefon nebo kompatibilní hodinky k terminálu a pokračujete.

Kartu můžete jen naskenovat a je to. Stačí v aplikaci zvolit „přidat kartu“ a vyberete si, jestli chcete debetní / kreditní, věrnostní kartu nebo kartu pro veřejnou dopravu.

Rychlé a bezpečné platby

Google Pay tak šetří čas, zrychluje platby a vše je takové jednoduché a rychlejší. Google Pay také dokáže informovat o nějakých akcí, pokud budete chtít a v případě, že si zaplatíte letenku, tak v Google Pay budete mít k dispozici i boarding pass.

Šifrováno! Při placení pouze virtuální číslo karty a ne reálné.

O bezpečí se nemusíte bát, jelikož vše je šifrováno a zabezpečeno Google a to několika úrovněmi bezpečnostních prvků. V obchodě, kde platíte, tak vaše číslo karty nejde vidět a Google Pay využívá virtuální číslo a tím vaše údaje zůstávají v bezpečí. Přeci jenom když platíte kartou, tak ji musíte vytáhnout a většinou ještě zadat PIN, který může někdo vidět a může někdo na toto čekat. Proto platba mobilem je jednodušší a bezpečnější v případě, že máte také telefon zabezpečen třeba otiskem prstů.

Zapněte si NFC viz. informace níže

Je potřeba mít pro platby zapnuté NFC. V Androidu stačí stáhnout menu z horní části obrazovku a v daném nastavení (většinou to jsou taková kolečka), kde třeba nastavujete hlasitost / vibrace / vibrace a hlasitost, tak zde je možnost NFC (což jsou pro vás bezkontaktní platby), je to také nutnost mít zapnuté, protože jinak Google Pay nemůžete využívat pro platby kartou.

Nebojte se platit kartou skrz telefon. Platby jsou takto mnohem bezpečnější, než kdybyste fyzicky kartou platili a to z toho důvodu, že nikdo nedokáže přečíst vaše číslo karty a je pouze virtuální.

Za druhé, pokud telefon máte v kapse a je tedy „zamčený“ – nesvítí obrazovka, tak Vám nikdo nemůže vzít peníze přes nějaké čtečky nebo cokoliv podobného, o čem se v minulosti psalo. Je to nemožném protože taková aplikace Google Pay je vypnutá a tedy nelze kartu přečíst.

Karta se aktivuje jen poté, co telefon odemknete a tedy buď dáte třeba PIN, šifru nebo sken otisku prstů nebo prostě jen ho odemknete bez hesla.

Google Pay
Price: Free

  • Funkce
  • Uživatelské rozhraní
5

Popis

Aplikace Google Pay je nejoblíbenější pro placení s mobilním telefonem. Nemusíte nic zadávat a jen jednoduše přiložíte telefon k terminálu a zaplatíte. Krom toho má aplikace možnost ukládat věrnostní karty.