Aplikace Google Wallet

Bezkontaktní platby v dnešní době opravdu frčí a spousta restaurací, barů a jiných společností již nabízejí platební terminál. Před dobou covidovou tyto platby neměly až takový rozmach, ač se pomalu dostávalo do podvědomí. Nicméně v dnešní době spousta lidí platí bezkontaktně a to buď přes mobil nebo dokonce přes hodinky.

Aby Vám Google Pay fungoval, tak je zapotřebí mít kompatibilní banku (Air Bank, Banka Creditas, Česká spořitelna, ČSOB, Edenred, Equa Bank, Fio Banka, Hello Bank). Dnes již velké banky tuto možnost nabízejí a kartu si tak jednoduše přidáte do Google Pay, kdy pak jednoduše přiložíte odemčený telefon k terminálu a zaplatíte. Vše je rychle a bez problému. Nemusíte tak vytahovat peněženku a kartu. Pro vše stačí mobilní telefon. Doufáme, že do budoucna bude digitální vše a peněženku tak už nebudeme muset nikam tahat.

  • Přidejte si věrnostní karty jednoduše – Stačí v aplikaci zvolit „přidat kartu“ a vyberete si, jestli chcete debetní / kreditní, věrnostní kartu nebo kartu pro veřejnou dopravu.
  • Zapněte si NFC v mobilu pro správné fungování Google Pay – V Androidu stačí stáhnout menu z horní části obrazovku a v daném nastavení (většinou to jsou taková kolečka), kde třeba nastavujete hlasitost / vibrace / vibrace a hlasitost, tak zde je možnost NFC

Karta se aktivuje jen poté, co telefon odemknete a tedy buď dáte třeba PIN, šifru nebo sken otisku prstů. S aplikací Google Wallet máte na jednom místě.

Veškeré letenky, vstupenky, věrnostní karty, možnost platit kartou, občanku a další věci. To vše na jednom místě. Snadno, jednoduše.

Google Wallet
Price: Free

  • Funkce
  • Uživatelské rozhraní
5

Popis

Aplikace Google Pay je nejoblíbenější pro placení s mobilním telefonem. Nemusíte nic zadávat a jen jednoduše přiložíte telefon k terminálu a zaplatíte. Krom toho má aplikace možnost ukládat věrnostní karty.