Aplikace Jízdní řády IDOS

Mějte veškeré výhody aplikace IDOS v mobilním telefonu a jednoduše si tak najděte dopravní spojení. V aplikaci IDOS si najdete dopravní spojení vlaků, autobusů a MHD spojů ve velkých městech. Výhodou je její jednoduchost, tak se na to pojďme podívat.

Pokud máte v mobilním telefonu zapnuté GPS, tak se Vám nástupní místo automaticky vyplní a následně napíšete, kam chcete jet. Ve vyhledávači dostanete rovnou nabídku míst, kde třeba je zastávka autobusu, vlaku nebo MHD. Dále je skvělé, že aplikace informuje o zpoždění a výluk. Díky tomu, že většina autobusů a vlaků jsou již online napojení do systému, kde jsou informace o jednotlivých zpoždění a problémech, tak cestující ví, jestli má ještě čas nebo mu jede spoj na čas.

V případě, že vlak přijíždí, tak obdržíte notifikaci. Víte tedy, že vlak přijel a pokud jste na špatném nástupišti, tak máte čas na rychlé přeběhnutí tam, kde máte být. MHD se pak detekuje podle GPS, kde se vám díky tomu okamžitě zobrazí jízdní řád.

V případě, že nemáte internet v mobilu, tak lze vyhledávat i offline, ale přijdete o spoustu zajímavých funkcí, jako je právě oznámení v reálném čase, že má spoj zpoždění.

Je zde také funkce SMS jízdenky, takže pokud jedete do Ostravy, Olomouce, Brna nebo třeba Prahy a jiných měst, kde funguje SMS jízdenka, tak jednoduše skrz tuto aplikaci zaplatíte. Nemusíte tak vyhledávat číslo, kam SMS poslat pro obdržení SMS jízdenky.

Pokud nejste z ČR, tak je tady i anglický překlad. Můžete si oblíbená spojení ukládat, abyste je nemuseli neustále vypisovat a vše se tak velmi zrychlí.