Vypnout reklamy

Aplikace Keepass2Android

Keepass2Android je aplikace pro bezpečnost vaších hesel. Funguje i v rámci PC ve Windowsu, tedy sdílet je můžete mezi sebou. Jde přitom o

V dnešní hektické době, kdy se krádeže ve velké míře pořádají v digitálním prostředí, tak je potřeba brát na bezpečnosti vašich dat. Aplikace Keepass2Android je open-source software, který je k dispozici i pro Windows v rámci aplikace KeePass 2.x.

Aplikace tedy umožňuje ukládat veškerá hesla na bezpečné místo, které je chráněno buď to ještě jedním heslem nebo biometrickými údaji. Aplikace je pak integrovaná do většiny prohlížečů, a tedy následně je velmi jednoduché vložit heslo do kterékoliv aplikace. V aplikaci je třeba i soft-klávesnice, která má za úkol chránit takové útočníky, kteří skenují hesla na základě ťukání do klávesnice v mobilním telefonu. Útočník pak takto může získat i hlavní heslo mezi vaše hesla.

Jde však o sofistikovanější útok, který se děje málokdy, ale nikdy nevíte a je potřeba se dopředu chránit. Lepší než o data následně přijít. Nechybí ani podpora pro editaci položek, příloh nebo si jednotlivé servery za štítkovat, abyste věděli, ke komu vlastně patří. Pokud berete bezpečnost opravdu vážně, tak úložiště hesel by mělo být pro vás samozřejmostí. Určitě neukládejte hesla do prohlížeče, kde bezpečnostní mechanismy pro tato ukládání nejsou dostatečná. V aplikacích pro ukládání hesel máte šifrování, kdy útočník nemá jednoduché rozluštit jednotlivá vaše hesla.

  • Funkce
  • Uživatelské rozhraní
3.5

Popis

Keepass2Android je aplikace pro bezpečnost vaších hesel. Funguje i v rámci PC ve Windowsu, tedy sdílet je můžete mezi sebou. Jde přitom o open-source software.